Sensoriniai skaitymai – muzikinė kelionė su Vivaldžiu

Sensoriniai skaitymai – muzikinė kelionė su Vivaldžiu

Su Domeikavos lopšelio-darželio grupės „Spalviukai“ vaikučiais ir auklėtoja Renata Bindokaitiene ankstyvą rytmetį labai atidžiai klausėmės kompozitoriaus A. Vivaldžio muzikinio kūrinio „Keturi metų laikai“ ir istorijos skaitymų iš knygelės „Muzikinė kelionė su Vivaldžiu“. Muzikos garsus kompozitorius sukūrė skirtingiems metų laikams. Visi kartu klausydamiesi šių kūrinių stengėmės atpažinti upelio čiurlenimą, paukščių čiulbėjimą, griaustinio dundėjimą, lapų šlamėjimą, sniego sūkurių šokį ir daugybę kitų gamtos reiškinių. Išklausę muzikos garsų ir pasakojimo, entuziastingai bandėme įkūnyti keturių metų laikų būsenas.

Pavasaris prasidėjo džiugiomis paukščių giesmėmis, guviai čiurlenančiu upeliu, klausėmės, kokie paukšteliai mus džiugina ankstyvą pavasarį, kaip stiebiasi į saulę augalai. 

Su atėjusia vasara trenkia žaibas, griaudėja griaustinis ir lyja... Drąsiausieji maudosi lietuje, o mes slepiamės po skėčiais.

Rudenį visas orkestras groja vienodu ritmu, skamba juokas, linksmybės, visi kartu klausomės lapų šnarėjimo, o po šilto vasaros lietaus pradeda dygti grybai, bet ne visi grybai valgomi, todėl su vaikučiais mokomės pažinti tik valgomus.

Laikas keičiasi – žiema parodo savo baltą rūbą. Mėgaujamės smuiko skambėjimu, kuris mums imituoja šiaurės vėjo gūsį ir šalčio dvelksmą. Žiemos muzikos garsai visus vaikučius užbūrė labiausiai. Grojome balto popieriaus lapais... Net negalėjome įsivaizduoti, kad išeis tikra žiemos muzikos pasaka ir kad ji baigsis tikromis sniego gniūžtėmis. Linkime visiems pamilti nuostabią muziką! 

Domeikavos filialo vyr. bibliotekininkės A. Zykutė ir J. Navickienė