Saulėtekio bibliotekos veiklos kovo mėnesį

Pavasarį minėdami Vinco Mykolaičio-Putino 130 metų sukaktį, bibliotekoje dailyraščiu rašėme tekstus iš eilėraščių rinkinio „Lyrika“. Mūsų noras gražus – atskleisti kūrybos savitumą, parodyti žodžio skambesio prasmę, išliekamąją vertę. Tai tikras iššūkis kantrybei ir susikaupimui, kurio taip trūksta šiais itin aktyviais ir skubos persmelktais laikais. Bibliotekoje buvo paruoštos parodėlės Kovo 11-ajai bei Knygnešio dienai paminėti. Edukacijoje „Pažintis su mūsų knygnešiais“ pagal knygelę „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ sužinojome apie sunkų, rizikingą, pasiaukojimo reikalaujantį, atsakingą darbą vardan lietuviško žodžio išlikimo, apie slaptas lietuviškas mokyklas ir daraktorių veiklas. Minint Lietuvių kalbos dienas, vyresniems lankytojams pristatyta virtuali Viešosios bibliotekos paroda „Knygnešiai lietuvių kalbos išlikimo istorijoje“. Be to, Saulėtekio bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai iš M. Vainilaičio, A. Matučio ir Z. Gaižauskaitės eilėraščių knygelių... „Pavasaris – broliukas, paukšteliai jo draugai, / Ir pumpurėlis trūkęs jiems šypsosi smagiai.“ (A. Matutis „Metų pasaka“)

Išbandėme ir „Draugoteką“ – nemokamą inovatyvią mobiliąją programėlę, pritaikytą „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams. Tai prasmingas, naudingas, kokybiškas ir skaityti skatinantis laisvalaikis 10–15 metų vaikams ir paaugliams. Taip pat kūrybiškumas liejosi tvarumą skatinančioje edukacijoje „Apsaugokime Žemę“, kurioje naudojome antrines žaliavas.

Parengė Saulėtekio bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Steponaitienė