Ramučių bibliotekos veiklos kovo mėnesį

Kovo 8 d. Ramučių bibliotekoje, popietėje „Skaitau ir piešiu lietuvišką pasaką“, dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai su mokytoja R. Zubkova. Vaikai klausėsi lietuvių pasakos „Pagrandukas“ ir kūrė smagias iliustracijas. Renginys buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms.

Kovo 14 d. Ramučių bibliotekoje apsilankė ir sensorinių skaitymų edukacinėje popietėje dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pirmokai su mokytoja S. Balnyte. Šioje edukacijoje vaikai susipažino su E. Mieželaičio eiliuota pasaka „Zuikis Puikis“. Toks kūrinio skaitymas vaikams suteikė kitokios skaitymo patirties ir džiugių akimirkų. Renginio pabaigoje vaikučiai pasigamino po įvairiaspalvį Zuikį Puikį ir žaidė stalo žaidimus.

Kovo 15 d., minint Knygnešio dieną, Ramučių biblioteka pakvietė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokus į edukacinį renginį. Moksleiviai buvo supažindinti su knygnešių veikla ir jos reikšme lietuvių tautos išlikimui. Mokytojos R. Zubkovos padedami, vaikai sukūrė iliustracijų knygelę. Vėliau antrokams buvo pristatytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos edukacinis žaidimas „Knygos kelias“.

Kovo 22 d. Ramučių bibliotekoje trečiokams buvo pristatytas geriausių 2023 m. lietuviškų knygų penketukas vaikams. Susipažinome su viena iš pretendenčių – rašytojos L. Ogenskienės ir dailininko A. Seselsko knygele „Koncertas turėklui“. Garsinio skaitymo valandėlės metu skaitėme jautrų pasakojimą „Katinas“ iš šios knygelės, o aptarę perskaitytą tekstą, kūrėme iliustracijas.

Kovo 25 d. Ramučių bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu antrokai margino iš gipso išlietas kiaušinių puseles.

Kovo 26 d. bibliotekoje apsilankė priešmokyklinės klasės vaikučiai su mokytoja K. Klinkevičiene. Edukacinio rytmečio metu skaitėme pasakėlę „Maža raiba vištytė“. Klausydamiesi pasakojimo, vaikai įsitraukė į žaidimą, vėliau mažieji dekoravo margučius.

Parengė Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė