Projektas „Susitikime pokyčiams!“: ebru Vilkijos bibliotekoje

Spalio 19 d. (trečiadienį) Vilkijos miesto bibliotekoje Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė vedė edukaciją „Ebru menas“, kuri yra Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Susitikime pokyčiams!“ dalis.

Kristina trumpai supažindino susirinkusiuosius su ebru, papasakojo, kad tai tradicinis Turkijos menas, kitaip dar vadinamas tapyba ant vandens arba marmuravimu. Iš kitų meno sričių ebru išsiskiria tuo, kad pakartoti tą patį piešinį antrą kartą yra neįmanoma, o galutinis rezultatas matomas tik tuomet, kai kūrinys perkeliamas ant popieriaus.

Unikalus yra ir paveikslo kūrimo procesas. Ant jūros dumbliais sutirštinto vandens paviršiaus dažai paskirstomi teptukais, o pagaliukais formuojamas norimas vaizdas. Galiausiai piešinys fiksuojamas uždedant popieriaus lapą – jame lieka autoriaus darbas.

Dalyviai nuoširdžiai dėkojo edukatorei Kristinai už suteiktas neišdildomas emocijas ir nuostabiai praleistą laiką.

Ačiū Vilkijos neįgaliųjų sąjungos nariams, Vilkijos mamyčių klubo atstovei Sigutei Kačenauskienei ir visiems, dalyvavusiems bibliotekos projekto „Susitikime pokyčiams!“ užsiėmimuose.

Parengė Vilkijos miesto bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė