„Pojūčių laboratorija“ Karmėlavos bibliotekoje

Linksmai nusiteikę vaikai rinkosi į trečiąją „Pojūčių laboratorijos“ stovyklos savaitę. Visas šias dienas jauniesiems bibliotekos lankytojams nepritrūko veiklų, žaidimų ir gražaus tarpusavio bendravimo. Bibliotekos žaidybinis asortimentas buvo papildytas naujomis kūrybos priemonėmis ir žaidimais, todėl nuobodžiauti neteko. Bibliotekoje vaikai susipažino su piešimo technika EBRU, patys kūrė piešinius ant vandens. Savo kūrybinius gebėjimus atskleidė piešdami ir kurdami figūrėles 3D pieštukais, lipdydami iš modelino, kurdami gražią ir norus išpildančią vaivorykštę. Baigėme skaityti R. Šerelytės knygą „Lobis“, laisvalaikį vaikai leido žaisdami smiginį, piešdami spalvotu smėliu, mindami įvairių viktorinų klausimus.

Užsiėmimų metu kūrėme įvairius darbelius, piešėme flomasteriais ir tapėme guašu, minėme mįsles, lipdėme. Ugdydami vaikų informacinį raštingumą stengėmės, kad prie kompiuterio praleistas laikas būtų prasmingas. Stovyklautojai kūrė zoologijos sodą „Minecraft“ pasaulyje, kiti pareiškė norą dalyvauti skaitmeninio kūrybiškumo konkurse „Žaliasis ateities miestas „Minecraft“ pasaulyje“. Šioje stovyklėlėje vaikai sulaukė įdomių edukacijų, kurias vedė bibliotekos svečiai – Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus darbuotojos M. Norbantė ir J. Kutkienė. Ši edukacinė programa kvietė vaikus patyrinėti M. K. Čiurlionio kosmosą – jo fantazijos sukurtas ir paveiksluose įamžintas žvaigždes, planetas, kitus dangaus kūnus.

Susipažinę su M. K. Čiurlionio visatos paslaptimis, vaikai atliko užduotis: skaitydami knygą „Trolis Molis ir Čiurlionis“, knygų albumuose ieškojo įvardytų dailininko paveikslų ir buvo kviečiami sukurti savo paveikslą pastele, nes būtent ja tapė dailininkas M. K. Čiurlionis.

Vėliau vaikų laukė dar viena edukacija – „Didieji muilo burbulai“. Tai smagi ir graži pramoga vaikų laisvalaikiui. Milžiniški ir spalvoti – dideli muilo burbulai yra tiesiog nuostabiai gražūs, užburiantys.

Šią vasarą jau atsisveikinome su mažaisiais bibliotekos bičiuliais. Greit prabėgs naujieji mokslo metai ir vasara vėl pakvies vaikus sugrįžti...

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė