Pirmosios pavasario veiklos Babtų bibliotekoje

Kovas Babtų bibliotekoje prasidėjo puikiu renginiu – susitikimu su rašytoja, poete, visuomenininke Aldona Ruseckaite. Skambėjo poetės žodžiai:

Gyvenimas turėtų būti pilnas lyg aruodas

Ar lyg akis, lyg riešuto kevalas,

Turėtų būti kupinas lyg perpildyta

Gėrimo stiklinė...

O jis – tas mūsų gyvenimas – mažėja ir traukiasi.

Buvo deklamuojamos poetų S. Nėries, Maironio, V. Mačernio, V. M. Putino eilės, skaitoma Žemaitės kūrinio „Petras Kurmelis“ ištrauka. Kūrybą pristatė bibliotekininkė D. Barkauskienė.

Tuoj pasirodys ir dvylikta A. Ruseckaitės knyga, joje bus pasakojama apie žymius Babtų krašto žmones – K. Puidą ir jo žmoną. „Man patinka stiprios moterys“, – kalbėjo bibliotekos viešnia apie dabar rašomos knygos heroję Oną Pleirytę-Puidienę, taip pat rašytoją, prozininkę, Lietuvos pedagogę, gal mažiau mums žinomą. Susitikime dalyvavo nemažai žmonių, netrūko ir klausimų. Skaitytojai įsigijo knygų apie poetą V. M. Putiną „EMMI“.

Smagiai nuteikė ir susitikimas su žurnalistu H. Vaitiekūnu – bibliotekoje vyko jo knygos „Felčerio užrašai“ pristatymas. Pasidžiaugėme žurnalisto dovana.

Knygnešio dienos proga pasitikrinome žinias atlikdami testą internete „Ką žinome apie knygnešystę?“ Kasdien praeiname pro miestelio centre esantį knygnešiams skirtą paminklinį akmenį. Su vaikas perskaitėme surinktą bibliotekos medžiagą apie Babtų knygnešius. Nepriklausomybės dienai pažymėti žaidėme stalo žaidimus, kurių pavadinimai susieti su Lietuvos vardu. Ta proga biblioteką gražiai papuošė Babtų gimnazijos 1a klasės vaikų kūrybiniai darbeliai „Paukšteliai parskrido“ (mokytoja Dainora Raudonienė). Viską vainikavo sensoriniai skaitymai su Babtų darželio vaikais pagal Alison Jay knygelę „Bitė ir aš“. Skaitinys puikiai tiko Žemės dienai paminėti. Kas, jeigu ne mes, saugos ir tausos žemę!

Parengė vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė