Pirmokėlių rytas bibliotekoje

Bibliotekoje skaitytojai visada laukiami. Pramokę skaityti, lydimi savo mokytojos Redos Kundrotienės, penktadienį bibliotekoje lankėsi Kauno rajono Rokų mokyklos-darželio pirmokai.

Dauguma jų čia jau dažni svečiai, tačiau keletas atėjo pirmą kartą. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai, o lentynos – „knygų kambariai“, kuriuose gyvena skirtingos knygos: pasakos, eilėraštukai, knygelės apie gamtą ar gyvūnėlius ir enciklopedijos, kurios padeda išmokti kažką naujo.

Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visos knygos panašios, skiriasi tik jų tekstai ar viršeliai. Nieko panašaus – knygos gali būti didelės ar labai mažos, storos ar visiškai plonos, spalvotos ar juodai baltos, jos gali būti klijuotos, siūtos, segtos. Knygą sudaro puslapiai, viršelis. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės, gali „susirgti“, pavyzdžiui, suplyšti lapai arba viršelis. Knygos pripaišymas – lengviausia ligos forma, o geriausias vaistas nuo jos – trintukas.

Bibliotekininkei paklausus, kokią žmogaus kūno dalį turi knyga, vaikai ėmė šurmuliuoti ir pateikė įvairiausių atsakymų. O teisingai atsakė Akvilė – žmogus turi nugarą, o knyga – nugarėlę.

Susipažinę su bibliotekos taisyklėmis, leidinių išdavimo ir grąžinimo tvarka, vaikai pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti.

Parengė Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė