Pažintis su Lietuvos istorija Ringaudų bibliotekoje

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Ringaudų bibliotekoje rinkosi Ringaudų pradinės mokyklos ketvirtų klasių mokiniai, kad pagilintų žinias apie svarbius XIV amžiaus Lietuvos istorijos įvykius. Vaikai susidomėję dalyvavo „Kahoot“ viktorinoje „Gedimino laiškai“, parengtoje pagal Viltarės Platzner knygą „Gediminas ir Vilniaus įkūrimo legenda“. Smagiai nusiteikę moksleiviai sprendė įvairiausius galvosūkius apie Lietuvos istoriją, aiškinosi pranašišką Gedimino sapną, kur stovėjo Kreivoji pilis. Sužinojo, kokia kalba Gediminas rašė laiškus ir kam juos siuntė. Susidomėję skaitė parašytus Gedimino laiškus, žinoma, išverstus į lietuvių kalbą. Lotynų kalba ketvirtokams pasirodė labai sudėtinga. Daug įdomybių sužinojo moksleiviai apie legendomis apipintą Vilnių, kuris šiemet švenčia 700 metų jubiliejų!

Parengė Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė