Pasaulinė vaikų knygos diena Ramučių bibliotekoje

Pasitinkant Tarptautinę vaikų knygos dieną, kovo 31 dieną į Ramučių biblioteką atskubėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus priešmokyklinės grupės vaikučiai, lydimi mokytojos K. Klinkevičienės ir mokytojos padėjėjos R. Nikitinienės. Edukacinio rytmečio metu skaitėme rašytojos Evelinos Daciūtės knygelę „Drambliai ėjo į svečius“. Vaikučiai patys tapo skaitomos istorijos herojais, praplėtė pažinimo akiratį, lavino sensorinį patyrimą, gerino bendravimo įgūdžius. Daug džiugių akimirkų vaikams suteikė praktinė užduotis sukurti plakatą pagal knygelės tekstą.

Balandžio 3 d. nuotaikingoje Ramučių bibliotekos edukacijoje „Su knyga gyventi smagiau“, skirtoje Tarptautinei vaikų knygos dienai, dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokai. Vaikai klausėsi iškilaus graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos kreipimosi į pasaulio vaikus „Aš esu knyga, perskaityk mane“. Su svečiais diskutavome apie skaitymo svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Renginio metu neužmiršome ir įžymaus danų pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienio, tad skaitėme pamokančią šio autoriaus pasaką „Penki iš vienos ankšties“. Vaikai puikiai atsakė į viktorinos „Ar pažįsti stebuklingą pasakų pasaulį“ klausimus, o gavę užduotį nupiešti mėgstamiausią pasakos herojų, uoliai kibo į darbą. Dėkoju mokytojoms už bendradarbiavimą, o mokiniams – už kūrybiškumą atliekant užduotis.

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, bibliotekoje eksponuojama literatūrinė paroda „Hanso Kristiano Anderseno pasakų karalystėje“.

Parengė Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė