Pagynės bibliotekos veiklos vasario mėnesį

Vasario mėnesį bibliotekoje pažymėjome:
•    Saugesnio interneto savaitę,
•    Vasario 14-ąją – Tarptautinę meilės dieną,
•    Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną,
•    Užgavėnes,
•    Lietuvių kalbos dieną.

Vyko suaugusiųjų ir vaikų švietimas:
•    Medijos informacinio raštingumo mokymai,
•    Sensoriniai skaitymai mažiesiems ir vyresniems vaikams, skirti skatinti pojūčius.

Pagynės bendruomenės vaikams ir senjorams bibliotekoje vyko daug veiklų Saugesnio interneto savaitės temomis. Šie mokymai ir edukacijos labiau pravertė senjorams. Mūsų visuomenėje vaikai, pasirodo, labai daug žino ir geba. Jiems mažiausiai kilo klausimų, susijusių su internete tykančiais pavojais. Manau, taip yra todėl, kad jie nuo mažens yra mokomi internete elgtis saugiai ir žino elgesio jame taisykles.

Šiemet bibliotekininkės paskatinta Pagynės bendruomenė atnaujino Užgavėnių šventimą. Kaimo žmonėms labai patinka, kai juos lanko jiems žinomi asmenys, todėl Pagynės bibliotekininkė net ir persirengusi buvo atpažinta ir sutikta su džiaugsmu!

Vasario 16-oji bibliotekoje sutikta su žaidimais „Būkime keliautojais ir atradėjais“ bei „Aš myliu Lietuvą“. Nėra nieko geriau kaip pažinti savo kraštą, tai skatina domėjimąsi savo gimtine ir skiepija meilę jai. Senjorams smagu prisiminti ir papasakoti istorijas apie gyvenimo nuotykius, todėl žaidimai užsitęsė ilgai. O jaunimas randa kitokių diskusijų, labiau susijusių su konkuravimu, kas daugiau žino. Smagu buvo žaisti ir stebėti!

Renginys „Lavinkime atmintį pasitelkdami kalbą“ buvo skirtas Lietuvos kalbos dienai pažymėti. Senjorams užimtumo centre praskaidrinti nuotaiką pavyko puikiai. Šį kartą antonimų ir sinonimų paieška Lietuvių kalboje įnešė juoko bei pakilią nuotaiką. Be žodinių žaidimų, senjorai dalyvavo ir kūrybinėje vonios burbulų gamybos edukacijoje. Taigi senjorai lavino atmintį, ilsėjosi nuo kasdienybės, o vakare turėjo galimybę atsipalaiduoti savo pačių pasigamintuose vonios burbuluose.

Medijų ir informacinio raštingumo mokymai „Kritinis mąstymas“ labai praverčia gyventojams norint atskirti melagienas nuo tiesios. Tai ypač aktualu esant žinių gausai ir melagienų eskalavimui.

Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė Inga Gvergždienė