Neveronių bibliotekos vasario mėnesio veiklos

Saugesnio interneto savaitę bibliotekoje pažymėjome dviem veiklomis. Vasario 6 d. bibliotekoje vyko konsultacijos ir mokymai suaugusiesiems. Vyresnieji nemažai žinių įgijo per praktines užduotis su asmeniniais telefonais, išklausė internetinę transliaciją „Kaip atpažinti sukčius internete“, dalijosi savo patirtimi ir žinias įsivertino žaisdami kortelių žaidimą apie asmeninius duomenis.

Vasario 8 d. apsilankė Neveronių gimnazijos 4 kl. mokiniai, kuriuos atlydėjo auklėtoja Violeta Gelažnikienė. Pamoką pradėjome pašnekesiu, ką vaikai dažniausiai veikia kompiuteriuose ir telefonuose, įvardijome asmeninius ir neasmeninius duomenis, kodėl vienais galima dalytis, o kitų verčiau neatskleisti. Savo žinias mokiniai įtvirtino praktiniuose užsiėmimuose: pasiskirstę į dvi komandas, vieni atliko užduotis kompiuteryje, o kitiems teko kortelių žaidimas. Užduotis ta pati, tik skirtingais įrankiais, tai paskatino vaikų susidomėjimą. Veikloms einant į pabaigą, aptarėme ir virusų grėsmes mūsų įrenginiuose. Kad būtų vaizdžiau, pakvietėme sužaisti Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Vaivos Steponaitienės sukurtą virtualų pabėgimo kambarį „Apsimetėlis“, skirtą pradinių klasių mokiniams, „Internete žaisk saugiai“.

Vasario 20 d. bibliotekoje vyko malonių emocijų pripildyta edukacija „Akrilo liejimas“. Ją vedė edukatorė, Samylų kultūros centro režisierė Laima Kalėdaitė. Bėgantys spalvų raštai, suformuodami įvairiausius vingius, bangas, tinklelius, kalnus ir kalnelius, sukūrė netikėtų ir labai pozityvių emocijų pliūpsnį. Geriausias rezultatas – kai kiekvienas darbas pavykęs, įspūdingas ir maloniai nustebino kūrėjas.

Vasario 28 d. bendruomenės moterys susibūrė į Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuotų garsinių gimtosios kalbos puoselėtojų S. Daukanto, M. Valančiaus, Maironio ir Vydūno eilių skaitymą „Atėjome į Lietuvą ilgam...“ Prie arbatos puodelio aptarėme to meto kūrėjų kalbos autentiškumą, ką norėta eilėmis atskleisti.

Neveronių bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Grybienė