Netradicinės pirmokų pamokos Užliedžių bibliotekoje

Kovo 22 d. Užliedžių bibliotekoje lankėsi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 1c klasės mokiniai ir jų vyr. mokytoja Valerija Streckienė. Įvyko netradicinė pamoka netradicinėje aplinkoje. Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su biblioteka ir papasakota, kokia tvarka išdėstytos knygos, kaip susirasti norimą knygelę. Vėliau jie dalyvavo sensoriniuose skaitymuose pagal E. Daciūtės ir I. Dagilės knygelę „Drambliai ėjo į svečius“. Vaikai turėjo galimybę patirti pasakojimą kitais pojūčiais, patys įsitraukdami į skaitomą istoriją. Bežingsniuojant į svečius pirmyn ir atgal, laikas prabėgo labai greitai.

Kovo 28 d. Užliedžių bibliotekoje vyko netradicinė pamoka „Kaip bibliotekoje susirasti knygą“. Dalyvavo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 1a klasės mokiniai ir jų vyr. mokytoja Ligita Galicinienė. Kuomet vaikai papasakojo, kaip renkasi knygeles, paaiškėjo, kad dauguma renkasi pagal knygos viršelį. Vėliau vyr. bibliotekininkė supažindino vaikus su bibliotekos knygų klasifikacija ir išdėstymu. Pagaliau kiekvienas mokinys turėjo „pristatyti“ knygą savo draugams – perskaityti autorių ir pavadinimą.

Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė