„Nepatogus kinas“ Ringaudų bibliotekoje

Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, pasklidęs po visą Lietuvą spalio 8–30 d., neaplenkė ir Ringaudų bibliotekos.

Iš tarptautinių festivalių programos „Nepatogus kinas“ atrinko žiūrovams beveik 50 tikrų istorijų – netikėtų, įkvepiančių, atvirų, drąsių, provokuojančių, demaskuojančių. Bibliotekoje peržiūrėjus filmus vyko virtualūs susitikimai su festivalio programos sudarytojais, kūrėjais.

Po lietuvių filmo peržiūros „Geras gyvenimas“ vyko virtualus susitikimas su režisierėmis Marta Dauliūte ir Viktorija Šiaulyte. Įdomi diskusija užsimezgė virtualiai su filmo „Piknikas Morijoje“ režisiere Lina Lužyte. Filme ji seka afganistanietį kino režisierių, kuris su žmona ir trimis dukromis turi bėgti iš šalies. Nepatogumus keliantys filmai įkvepia keisti realybę.

Po vieno filmo peržiūros bibliotekoje žiūrovė pasakė: „Dabar aš supratau, kodėl dokumentinių filmų festivalis vadinasi „Nepatogus kinas“...

Parengė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė