Mandalų žavesys ir nauda

Sėkmingai tęsiant bendradarbiavimą tarp Pagynės bibliotekos ir Lietuvos samariečių bendrijos Kauno rajono skyriaus, suorganizuotos meninių mandalų kūrybinės dirbtuvės Pagynės neįgaliųjų užimtumo centre. Nuostabią edukaciją vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė. Senjorai susipažino su Rytų kultūroje paplitusiomis mandalomis: išgirdo jų atsiradimo istoriją, kūrybos technikas ir paanalizavo mandalų raišką Lietuvos kultūroje. Senjorai apsidžiaugė sužinoję, kaip teigiamai mandalos veikia sveikatą: ugdo vidinę harmoniją, skatina save pažinti ir susikaupti, stiprina pasitikėjimą savimi, gerina judesių koordinaciją. Edukacijos dalyviams labai patiko veiklos ir jie žadėjo mielai šį meną panaudosiantys praktiškai, siekdami stiprinti sveikatą ir judesių koordinaciją. Be to, ir smalsiems anūkams veikla turbūt labai patiks.

Parengė Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė Inga Gvergždienė