Kūrybinės ir kitos veiklos Saulėtekio bibliotekoje kovo mėnesį

Bibliotekoje buvo paruoštos parodėlės Kovo 11-ajai bei Knygnešio dienai paminėti. Įvyko edukacija „Pažintis su mūsų knygnešiais“ iš knygelės „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“: sužinojome apie sunkų, rizikingą, pasiaukojimo reikalaujantį, atsakingą darbą vardan lietuviško žodžio išlikimo, slaptų lietuviškų mokyklų ir daraktorių veiklas. Kūrybiniai darbai knygnešių tema, sukurti moksleivių Gabijos Siliyanovos ir Ugniaus Zumaro, eksponuojami bibliotekoje.

Vyko sensoriniai skaitymai pagal knygeles „Viskas apie nerimą ir baimes“ ir „Kaip aš jaučiuosi?“ Įvairūs jausmai ir potyriai yra natūralūs skirtingose situacijose. Reaguodami išmokstame susidoroti su savo baimėmis. Svarbu atpažinti būsenas ir kalbėtis.

Lietuvių kalbos dienoms paminėti kartu su Vilkijos gimnazijos vaikų dienos centro lankytojais vyko edukacija „Knygelės paieška“.

Bibliotekoje vyko skaitymo skatinimo veikla naudojant išmaniąsias technologijas. Interaktyvi kelionė Vilniaus senamiesčio gatvėmis, įspūdingos skulptūros, sienų puošmenos, šimtmečius menančios gatvelės ir skverai atsivėrė naudojant M. Čepaitytės ir P. Kucenko vadovą po Vilnių „Vilniaus vištytė“.

Dar vieni sensoriniai skaitymai bibliotekoje suorganizuoti Vilkijos gimnazijos vaikų dienos centro lankytojams pagal P. Norvilos knygelę „Strykt pastrykt!“, pasitelkiant klausą ir regą atliekamos kūrybinės užduotys.

Bibliotekoje vyko dailyraščio valandėlės – rašėme ištraukas iš Maironio eilėraščių rinkinio „Pavasario balsai“ – iššūkis kantrybei ir susikaupimui.

Saulėtekio bibliotekos ilgametė lankytoja Marytė Mejarienė tapo laureate suaugusiųjų grupėje ir laimėjo I vietą Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamame dailyraščio konkurse „Lietuvos metai“, skirtame K. Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms ir lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Kūrybiškai ir linksmai mėnesį užbaigėme tvarumą skatinančia edukacija „Apsaugokime Žemę“ bei stalo žaidimų valandėle.