Kovo mėnesio veiklos Zapyškio bibliotekoje

Kovo mėnesio veiklas bibliotekoje pradėjome garsiniais skaitymais „Į Lietuvą atėjome ilgam...“ Gimtosios kalbos puoselėtojo Maironio eiles skaitė ž5a klasės mokiniai (mokytoja Aistė).

Bibliotekoje veikiančią parodą „Zanavykų krašto rinktinės juostos“ pirmieji aplankė Zapyškio pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai „Smalsučiai“. Jų darbeliai – tautinės juostos popieriuje – spalvomis neatsiliko nuo originalių juostų.

Edukacijoje „Mes mylim Lietuvą...“ dalyvavo Zapyškio pagrindinės mokyklos pirmokėliai.

Bibliotekoje viešėjo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailininkė – stebuklingo miško geroji raganaitė Dainora su puikia interaktyvia instaliacija. Edukacijoje „Stebuklingas miškas“ Zapyškio pagrindinės mokyklos trečiokai puikiai susidorojo su visomis užduotimis.

Tęsiant renginius, skirtus Lietuvių kalbų dienoms paminėti, integruotoje pamokoje kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina bibliotekoje apsilankė Zapyškio pagrindinės mokyklos 7a klasės mokiniai. Gera buvo girdėti S. Daukanto, Maironio, A. Baranausko, K. Donelaičio ir kt. lietuvių autorių poeziją iš mokinių lūpų.

Zapyškio apylinkės garsėjo gausiu būriu knygnešių: Jurgis Žitinevičius, Marija Daukšiūtė-Dambravičienė, Vincas Tamulaitis, Baltrus Sutkus ir kt. Kartu su Zapyškio pagrindinės mokyklos priešmokyklinukais „Smalsučiais“ bibliotekos kiemelyje, akcijoje „Liepsnelė knygnešiams atminti“, prie Knygnešiams skirto paminklo pagerbėme jų atminimą.

Dalyvavome lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti skirtame Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailyraščio konkurse „Lietuvos metai“. Savo amžiaus grupėse netapome laureatais, bet tai tapo puikia motyvacija ateinantiems konkursams. Zapyškio pagrindinės mokyklos 2b klasės vyr. mokytoja Audronė ne tik paskatino savo mokinius dalyvauti, bet ir pati priėmė iššūkį, o sėkmingai jį įveikusi tapo laureate – užėmė antrą vietą suaugusiųjų grupėje.

„Pavasaris mano gatvėje“ – Zapyškio pagrindinės mokyklos lopšelio-darželio ikimokyklinės „Bitučių“ grupės vaikučių darbų paroda, skirta Žemės dienai.

Bibliotekoje viešėjo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Brigita. Zapyškio pagrindinės mokyklos lopšelio-darželio ikimokyklinių grupių „Bitutės“ ir „Skruzdėliukai“ vaikai dalyvavo sensoriniuose skaitymuose pagal E. Mieželaičio kūrinį „Zuikis Puikis“.

Bendradarbiaudami su Zapyškio bendruomeninių paslaugų centru, dalyvavome edukacijoje „Šv. Velykų džiaugsmas“ Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos bendruomenėje ir vedini bendruomenės narės Vidos kūrybiškai išbandėme ne vieną kiaušinių marginimo būdą, drąsiai žaidėme spalvomis, dalijomės marginimo raštais.

Vaidinimas-edukacija „Vaikiško teatro šventė“. Bibliotekoje minint Tarptautinę teatro dieną, Zapyškio laisvalaikio salės etnografė Jūratė pakvietė į teatro vaidinimą „Višta rudikė“ Zapyškio bendruomeninių paslaugų Vaikų dienos centro auklėtinius. Vaidmenų pakako visiems, netgi vaikus atlydėjusiai auklėtojai ir bibliotekininkėms... Puikus, pamokantis vaidinimas.

Poezijos dienai paminėti surengėme „HAIKU savo krašto žmonėms ir gamtai“ su Zapyškio pagrindinės mokyklos 5a klasės mokiniais. Pasirodė ne taip lengva sukurti 17 skiemenų trieilį, tačiau įdėjus daugiau pastangų eilėraščiai liejosi kaip iš gausybės rago.

Parengė Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė S. Petruškevičienė