Kovo mėnesio veiklos Užliedžių bibliotekoje

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Knygnešys – žodis, sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Jo reikšmę galima tik apibūdinti ir paaiškinti. Savitai ir išradingai tai padarė italų kalbininkas Pietro U. Dini, knygnešį pavadinęs portalibri ir šalia paaiškinęs: contrabbandieri della Lituanita, pažodžiui išvertus – lietuviškumo kontrabandininkas. Ko gero, toks žodžio ir reiškinio apibūdinimas yra vienas tiksliausių. Šią dieną biblioteka paminėjo su Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 1b ir 1d klasėmis. Pirmokai dalyvavo smagioje edukacijoje „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“. Su vaikais „keliavome“ laiko mašina, kuri mus nukėlė į tuos laikus, kai Lietuvoje buvo uždraustos knygos ir jas slapta gabeno knygnešiai.

Kovo 19 d. bibliotekoje lankėsi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro PUG 1 vaikai su mokytoja Simona. Jie atvyko susipažinti su biblioteka ir dalyvavo sensoriniuose skaitymuose pagal Eduardo Mieželaičio eiliuotą pasaką „Zuikis puikis“. Atsisveikindami priešmokyklinukai padovanojo bibliotekai knygą „20 nepaprastų gamtos stebuklų“.

2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji tokia diena paminėta Paryžiuje. Poezijos diena sutampa su pavasario lygiadieniu, reiškiančiu gamtos atgimimą ir kūrybinį įkvėpimą. Šiai dienai paminėti bibliotekoje vyko kūrybinė pamoka moksleiviams „Haiku savo krašto žmonėms ir gamtai“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su „Haiku“ prozinės poezijos stiliumi. Tai unikali Japonijos poezijos forma, turinti iš viso 17 skiemenų ir tris eilutes. Pirmoje eilutėje yra penki skiemenys, antroje eilėje yra septyni skiemenys, o trečioje eilutėje yra penki skiemenys (5-7-5 schema). Vaikai pasiskirstė į keturias komandas ir turėjo iš duotų raktinių žodžių sukurti trieilius ir iliustruoti. Kūrybinėje pamokoje dalyvavo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 4a klasės mokiniai ir jų mokytoja Iveta.

Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė