Kovo mėnesio Pagynės bibliotekos veiklos

Renginys senjorams „Šių dienų lietuvių rašytojai“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti, vyko LSB Kauno raj. skyriaus Senjorų užimtumo centre. Pristatėme žinomą Lietuvos žurnalistą, 22 knygų autorių Algimantą Jurgį Čekuolį.

Taip pat Lietuvių kalbos dienoms paminėti buvo surengti sensoriniai skaitymai vaikams „Pavasario linksmybės“. Vaikai susipažino su Kristijono Donelaičio kūryba įdėmiau ir jiems suprantamesniu būdu.

Neužmiršti buvo ir vyresnių klasių mokiniai. Jiems surengtos dvi sensorinės pamokos Labūnavos mokykloje. Šeštokai pasitelkus sensoriką – garsus, kvapus ir vaizdinę medžiagą – buvo supažindinti su Šatrijos Ragana – Marija Pečkauskaite, jos gyvenimu bei atsidavimu švietimui. Tokiu pačiu būdu buvo analizuojamas jos kūrinys „Irkos tragedija“.

O patys vyriausi vaikai dalyvavo edukacijoje „Antonimai ir sinonimai“. Ji puikiai atgaivino vaikų atmintį ir nebuvo tokia lengva, kaip atrodė iš pirmo karto.

Vyko medijų ir informacinio raštingumo mokymai „Melagienos „Facebook“ platformoje – kaip atskirti?“. Šį kartą klausytojams buvo pateikta vaizdinė informacija, padedanti atskirti, ar publikacija yra tikra, originali, ar tiesiog prisidengiama tam tikrais asmenimis norint patraukti skaitytojų dėmesį ir skleisti melagienas.

Biblioteka organizavo įvairias edukacijas Kovo 11-ajai paminėti ir šv. Velykų proga:

• Kūrybinės dirbtuvės vaikams – Kovo 11-ajai.
  • Edukacija „Verba iš popierius“ vaikams.
  • Edukacija „Margučiai kitaip“ senjorams.
  • Edukacija „Margučiai kitaip“ vaikams.