Kovo 10-oji – 40-ies paukščių diena Domeikavos bibiliotekoje

Nors už lango žiema, bet astronominis pavasaris jau atėjo. Šylant orams į Lietuvą grįžta paukščiai nešdami mums džiaugsmą. Kovo 10-oji senovės lietuviams buvo svarbi diena, kadangi tądien buvo švenčiamas paukščių sugrįžimas. Tikėta, kad kovo 10-ąją į Lietuvą sugrįžta apie 40 svetur žiemojusių paukščių rūšių. Paukščių sugrįžimo dienai ruošėmės ir mes.

Pasitikdami pavasarį susitikome su Domeikavos gimnazijos pirmos ir antros klasių mokiniais, mokytojomis Inga Arieške ir Svetlana Maštaitiene. Kiekvienas gamtos garsas turi savo pavadinimą, ne išimtis ir paukščių giesmės. Paukščių giedojimas yra labai skirtingas, todėl su mokiniais turėjome nelengvą užduotį atspėti Lietuvoje gyvenančių paukščių skleidžiamus garsus. „Atspėk, koks tai giesmininkas“, kur ir kada jį girdėjome, kokiu garsu galime apibūdinti, aiškinomės, kokie paukščiai pranašauja pavasarį, minėme mįsles. Vaikai kalbino gandrą, pempę, žąsį, kovą, vieversį ir kitus paukštelius, susipažino su smulkiosios lietuvių tautosakos pavyzdžiais. Vėliau atlikome smagias užduotis „Sveikas čiulbuonėli“, – visi paukšteliai nutūpė ant šakų... Lauksime kitų giesmininkų ir šilto pavasario.

Parengė Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Zykutė