Knygnešio dienos minėjimas Ramučių bibliotekoje

Pasitinkant Knygnešio dieną, Ramučių bibliotekoje Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokams buvo pristatyta Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos virtuali paroda „Knygnešiai lietuvių kalbos išlikimo istorijoje“. Pristatymo metu su vaikais diskutavome apie knygnešystę – Lietuvos kultūros fenomeną, nukreiptą prieš lietuviškos spaudos ir lotyniškų rašmenų draudimą, carinės Rusijos vykdytą 1864–1904 metais. Dėkoju šauniems ir smalsiems ketvirtokams už dalyvavimą ir parodytas puikias žinias.

Kovo 16-ąją Ramučių bibliotekoje vyko edukacija „Knygnešių keliais“, skirta Knygnešio dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pirmokai (mokytoja R. Zubkova). Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį ir ypatingą knygnešių vaidmenį. 40 metų daugybė knygnešių, rizikuodami savo laisve ir gyvybe, įvairiausiais būdais gabeno į Lietuvą lietuviškus spaudinius. Renginio metu pirmokams buvo pristatyta nuotaikinga Viltarės Platzner knygelė „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“. Keliaudami knygnešių keliais, vaikai ne tik suprato, kaip veikė knygnešių tinklas, kaip buvo gabenamos, platinamos, slepiamos knygos, bet ir sužinojo, kas buvo daraktoriai, kam naudotas pūdas. Pagrindinis pasakojimo veikėjas – Jurgis Bielinis, gimęs 1846 m. kovo 16-ąją, būtent tądien kasmet minime Knygnešio dieną. Renginio pabaigoje vaikai sugiedojo Lietuvos himną – „Tautišką giesmę“. Dėkoju smalsiems pirmokams už aktyvų dalyvavimą ir pateiktus klausimus, o mokytojai – už pagalbą vedant renginį.

Parengė Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stavavojienė