Kelionė po Šiaurės šalis Ringaudų bibliotekoje

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė (lapkričio 14–20 d.) „Gamta Šiaurėje“ tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyninėse šalyse buvo organizuojama knygų skaitymais, parodomis, pokalbiais bei kitais kultūriniais renginiais. Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir drauge tiesiog skaityti! Ringaudų biblioteka pakvietė Ringaudų pradinės mokyklos 3 klasių mokinius ir mokytojas S. Zubkienę bei G. Grybauskienę pakeliauti po Šiaurės šalis, pasigrožėti gamta skaitant ištraukas iš knygos „Troliai Mumiai. Mažieji troliai ir didysis potvynis“. Tai buvo nuostabi kelionė kalnais ir kloniais su knygos herojais ieškoti pražuvėlio Muminuko tėčio. Bekeliaudami suranda garsųjį trolių Mumių slėnį. Po lietaus jame sužydo nuostabiausios gėlės, o medžiai apsipylė žiedais ir vaisiais. Šiame slėnyje geraširdžiai padarėliai gyvena jau apie 77 metus, gal tik keletą kartų buvo iškeliavę prasiblaškyti po pasaulį.

Meninėse kūrybinėse dirbtuvėse keliaudami nuo vieno popieriaus lapo prie kito sužadinome vaizduotę kurdami Mumių slėnį, pražydusį gėlėmis. Mūsų įkvėpėjas – prancūzų menininkas, atlikėjas, iliustratorius ir vaikų literatūros autorius Herve’is Tullet, parašęs per 80 knygų.

Parengė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė