Karmėlavos bibliotekos veiklos kovo mėnesį

Kovą bibliotekoje vyko 3 sensoriniai skaitymai vaikams. Lankėsi Karmėlavos lopšelio-darželio „Saulučių“ grupės ugdytiniai su auklėtoja E. Zavodskiene, „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtoja R. Kazlauskiene, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoja J. Raškevičiene. Julios Donaldson ir Axelio Schefflerio knygą „Grufas“ skaitėme kitaip – pasitelkę pojūčius. Skaitymų dalyviai ne tik išgirdo tekstą, stebėjo knygos iliustracijas ekrane, bet ir atliko užduotis, kurios lavina smulkiąją motoriką. Čiupinėjome, lietėme, klijavome, spalvinome, klausėmės ir kūrėme.

Kovo 16-ąją minėdami Knygnešio dieną pagerbėme mūsų tautos gimtosios kalbos ir rašto sergėtojus, skleidėjus. Susipažinę su knygnešystės istorija, vaikai kūrė knygų skirtukus tušu ir plunksnakočiu. Buvo tikrai nelengva, bet įdomu!

Akcija „Metų knygos rinkimai“ – kasmetinė šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Susipažinti su 2023-iųjų geriausiomis knygomis, skirtomis paaugliams, į biblioteką atvyko Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos šeštokai su auklėtoja K. Januliene. Moksleiviams buvo pristatytos visos penkios rinkimuose dalyvaujančios knygos. Garsiniam skaitymui pasirinkome Zigmo Vitkaus, Mindaugo Lukošaičio knygą „Akimirka apsispręsti“. Jos pagrindą sudaro 24 tikros istorijos apie žmones, Holokausto metu gelbėjusius gyvybes kitiems.

Bibliotekoje vyko ir LBD Kauno rajono viešosios bibliotekos skyriaus inicijuota Kūrybinė diena moksleiviams „Haiku savo krašto žmonėms ir gamtai“. Atvyko gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojos J. Zernovienės. Sužinojome apie japoniškus trumpus eilėraščius – haiku. Patys mėginome juos kurti.

Bibliotekoje ruošėmės vienai iš gražiausių metų švenčių – šv. Velykoms. Karmėlavos gimnazijos „Kūrybinių dirbtuvėlių“ būrelio nariai (vadovė K. Janulienė) kūrė spalvotus žaismingus viščiukus.

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė