„Kai tavo sieloje bus tamsu, kai užges visos ugnys – prisimink juos“ Dalia Grinkevičiūtė

Projekto „Misija Sibiras“ (2006–2019 m.) ir „Lemties tremtis“ dalyvio Arnoldo Foko pasakojimai apie tremtį ir žmonių prisiminimai skambėjo Babtų miestelio bibliotekoje. Skaudžias ir baisias istorijas vainikavo partizanų, tremties dainos apie Lietuvą. Laimės dieną pasidžiaugėme, kad gyvename laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje. Tikime, kad niekada nesugrįš tie baisūs laikai. Palaikome brolius ir seses ukrainiečius, kovojančius už savo ir mūsų esamą laisvę. Bibliotekoje pristatėme knygas apie tremtį, taip pat rašytojo, poeto, publicisto Stanislovo Abromavičiaus knygą apie vaikų tremtį anglų kalba (2023 m. išleido Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga); beje, ją įteikėme dovanų renginio svečiui Arnoldui Fokui. „Gera dovana, įgalinanti pristatyti šią temą užsieniečiams“, – tarė svečias. Taip pat ir mums, Babtų miestelio gyventojams, kurių tremtyje buvo ne vienas, kai kurie – ištisomis šeimomis, šis renginys tapo gera prisiminimų dovana. Keletas tokių gyventojų atvyko į susitikimą. Pabaigoje apžiūrėjome tremties nuotraukų parodą.

Parengė Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė