Gegužės mėnesio veiklos Liučiūnų bibliotekoje

Gegužės mėnesio veiklos Liučiūnų bibliotekoje

Rašytoja, teisininkė, VDU žemės ūkio akademijos ir VU Kauno fakulteto teisės lektorė Jolanta Vilkevičiūtė – kelių mokslinių leidinių ir 4 detektyvų autorė. Linksma viešnia bibliotekoje papasakojo apie save ir knygas, savo kūrybą, ateities planus. Jolanta Vilkevičiūtė rašo detektyvus. Pasak rašytojos, nedaug Lietuvoje rašančių detektyvus, ypač moterų, bet jai, kaip teisininkei, patinka tas žanras.
 
Edukacinėje popietėje „Apyrankių gamyba“, skirtoje Motinos dienai, dalyvavo „(Ne)Žiniuko klubo“ vaikai. Šios edukacijos metu susipažinę su apyrankių nešiojimo tradicijomis pasinėrime į užburiantį kūrybos procesą, lavinantį kūrybiškumą ir saviraišką.
 
Gegužės 7-ąją minėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Liučiūnų bibliotekos „(Ne)Žiniuko“ klubo vaikai leidosi į skaitymo kelionę.
 
Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Liučiūnų bibliotekoje ta proga vyko susitikimas su dailininke, rašytoja Akvile Linkevičiene: degustavome meną, išsirinkome knygų iš parodos „Europos rašytojai“.
 
Šventė vaikams Liučiūnuose. Trečią gegužės penktadienį prie Liučiūnų laisvalaikio salės vyko šventė vaikams „Vaikai – gyvenimo gėlės“. Šventės dalyvius aplankę egzotinių ir dekoratyvinių gyvūnų prieglaudos „EgzoticSOS“ atstovai parodė filmuką ir papasakojo apie prieglaudos gyventojus. Vėliau vaikai dalyvavo smėlio edukacijoje, kurią vedė bibliotekininkė Greta Demenienė.
 
Bibliotekoje gegužę buvo eksponuojama tapybos darbų paroda „Provincijos galerija...“ Kūrinių autorės – dvi tapančios seserys: Stanislava Urbonienė ir Jolanta Struckaitytė.
 
Liučiūnų bibliotekoje paskaitą „Oda žino, ką valgai! Ką dedame į (PU) ODĄ“ vedė Sveiko grožio studijos įkūrėja, holistinio požiūrio grožio specialistė Aistė Lukminė. Paskaitos tema buvo itin įdomi ir naudinga kiekvienam, nes ji pabrėžė, kaip mūsų mityba ir gyvenimo būdas gali veikti odos būklę ir grožį. Specialistė kalbėjo apie vandens žmogaus organizme svarbą, pabrėždama, kad tinkamas vandens kiekio palaikymas gali padėti išlaikyti odą drėgną, elastingą ir sveiką.
 
Moksleiviai aktyviai lankėsi Liučiūnų bibliotekoje norėdami užsidirbti socialinių-pilietinių valandų. Lietuvos mokyklose tai yra privaloma ugdymo proceso dalis. Biblioteka suteikia moksleiviams galimybę užsidirbti socialinių valandų.
 
Liučiūnų biblioteka gegužės 13–31 d. prisijungė prie akcijos „Skaitmeninės savaitės 2024“ (angl. ALL DIGITAL Weeks). Tai visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą. Šios akcijos metu Liučiūnų bibliotekoje vyko vaizdo įrašų peržiūros, buvo sprendžiami testai, teikiamos konsultacijos įvairiais skaitmeninio raštingumo klausimais suaugusiesiems ir vaikams.