Gegužės mėnesio veiklos Karmėlavos bibliotekoje

2024 06 05


Gegužės mėnesio veiklos Karmėlavos bibliotekoje

„Lietuva skaito“ – tai visuomeninis renginys ir skaitymo skatinimo iniciatyva, kurios kulminacija – gegužės 7-oji, kai Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Karmėlavos bibliotekos lankytojai leidosi į malonią skaitymo kelionę gražiame Karmėlavos parke. Prie akcijos prisijungė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos penktokai su lietuvių kalbos mokytoja I. R. Trofinoviene – skaitėme lietuvių autorių eilėraščius.

 

Europos diena paminėta kaip Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungos 20 metų sukaktis: sprendėme viktorinas ir kūrėme darbelius!

 

Minint Vaiko dieną, bibliotekoje svečiavosi mažieji lankytojai, bibliotekos draugai – Karmėlavos darželio-lopšelio „Saulučių“ grupės vaikai su auklėtoja E. Zavodskiene. Vyko sensoriniai knygos skaitymai. Šį susitikimą skyrėme laikrodžiui pažinti, skaitėme V. Kandroto „Laikrodžių pasaką“, taip pat Debi Gliori parašytą ir iliustruotą knygelę. Ši istorija padėjo mažiesiems suprasti, kas ir kokiu paros metu daroma, atlikome įvairių užduočių.

 

Skaitmeninių savaičių metu vyko užsiėmimai su mažaisiais ir vyresniais bibliotekos lankytojais. Kaip saugiai elgtis internete, panoro sužinoti Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos antrokai su mokytoja L. Grumadiene. Bibliotekoje mokiniai išgirdo, kaip svarbu neviešinti asmeninių duomenų, nebendrauti su nepažįstamaisiais internete. Vaikams žinias įtvirtinti padėjo Kauno rajono socialinių paslaugų centro darbuotoja I. Gadliauskienė ir psichologė L. Noreikienė. Antrokai ieškojo veiklos internete pliusų ir minusų, įveikė smagų virtualų pabėgimo kambarį – užduočių ruožą, skirtą pradinukams, „Internete žaisk saugiai“ . Virtualų žaidimą sukūrė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vaiva Steponaitienė.

 

Skaitmeninių savaičių metu bibliotekoje vyko filmo „Panų gauja“ peržiūra, šią galimybę suteikė „Nepatogaus kino“ NK-DOKU svetainė. Filmas gvildena nepatogias temas apie priklausomybę nuo socialinių tinklų. Net 86 procentai mokyklinio amžiaus vaikų svajoja tapti nuomonės formuotojais. Filmą žiūrėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos šeštokai (klasės vadovė K. Janulienė). Šio amžiaus jaunuoliai labai priklausomi nuo socialinių tinklų, padiskutavome apie savireguliacijos svarbą ir būtinybę kontroliuoti ne tik laiką , bet ir turinį.

 

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė