Garsiniai skaitymai ir Knygnešio dienos minėjimas Užliedžių bibliotekoje

Užliedžių biblioteka bendradarbiauja su Kauno rajono Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro PUG 1 (vyr. mokytoja Monika Venclauskienė) ir kartu vykdo garsinius skaitymus, kurių tema – „Kur gyvena knygos“. Mūsų tikslas – padėti vaikams pamilti knygą ir skaitymą. Kovo 17 dieną pasirinkome dvi  knygas apie draugystę: M. Marcinkevičiaus, A. Kiudulaitės „Draugystė ant straublio galo“ ir G. Rakauskienės „Dramblys ir antis“. Vaikai aptarė ir aiškinosi, kuo perskaitytos knygelės panašios ir kuo skiriasi.

Už lietuviško rašto ir kalbos išlikimą esame dėkingi knygnešiams, kurie, rizikuodami savo laisve ir gyvybe, slapta iš Prūsijos žemių, kur buvo spausdinama lietuviška spauda, pargabendavo lietuviškų knygų. Paminėti Knygnešio dienos, kovo 17-osios, į Užliedžių biblioteką susirinko Užliedžių m mokyklos-daugiafunkcio centro 4a ir 4b klasių mokiniai (vyr. mokytojos Vilma Nikontienė ir Rasa Kaušpėdienė). Vyko virtualios parodos „Knygnešiai lietuvių kalbos išlikimo istorijoje“ pristatymas.

Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė