Eigirgalos bibliotekos veiklos vasario mėnesį

2024 m. vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių paminėta jau 21-oji Saugesnio interneto diena. Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“ Bibliotekoje veikė virtualus užduočių kambarys pradinių klasių mokiniams „Internete žaisk saugiai“, sukurtas Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Vaivos Steponaitienės. Vaikai buvo supažindinti, kaip saugiai pateikti asmeninę informaciją internete .

Taip pat stebėjome transliaciją apie emocinę gerovę internete (Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro steigėja), apie saugų turinio dalijimąsi (P. Donec, Lietuvos policijos vyriausiasis tyrėjas).
Šventėme Užgavėnes – tai žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Daugelyje šalių jos švenčiamos kaip karnavalas. Lietuviškos Užgavėnės – tai seniausių apeigų ir žaidimų, kurių metu susitinkama su mirusiųjų vėlėmis ir gamtos dievybėmis, tradicija.

Bibliotekoje vyko stalo žaidimų popietės, filmų popietės. Dalyvaujame Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamame dailyraščio konkurse  „Lietuvos metai“, skirtame literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms bei Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos inicijuotų gimtosios kalbos puoselėtojų S. Daukanto, M. Valančiaus, Maironio ir Vydūno eilių skaitymų „Atėjome į Lietuvą ilgam...“ metu skaitėme Maironio eiles.

Eigirgalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Venslovienė