Balandžio ir gegužės veiklos Užliedžių bibliotekoje

Balandžio ir gegužės veiklos Užliedžių bibliotekoje

Balandžio 11 d. bibliotekoje vyko netradicinė pamoka „Kaip bibliotekoje susirasti knygą?“. Joje dalyvavo Užliedžių MDC 1D klasės mokiniai ir jų mokytoja Jūratė Arminasdottir. Pirmą kartą atėjus į biblioteką, gali kilti daugybė klausimų: kaip tapti bibliotekos lankytoju; kokias paslaugas biblioteka teikia; kaip rasti reikalingą knygą tarp daugelio kitų? Pirmokai sužinojo, kad knygos išdėstytos pagal specialią klasifikaciją, kad kiekviena knyga turi savo vietą ir jų negalima sumaišyti. Sužinoję, kaip lentynose sudėtos knygos ir kad labai svarbu mokėti abėcėlę, vaikai patys galėjo išbandyti knygų paiešką pagal autorių. Vėliau pirmokai buvo supažindinti su knygomis, dalyvaujančiomis „Metų knygos rinkimai 2023“ vaikų kategorijoje. Artimiau susipažinti, pavartyti, paskaityti galėjo Inos Ogenskienės knygą „Koncertas turėklui“ – tai devyni pasakojimai, devynios istorijos, devyni susitikimai.
 
Balandžio 24 d. Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė svečiavosi Kauno r. Giraitės darželyje. Darželis vykdo projektą „Vaikystės pasaka“. Projekto tikslas – ugdyti vaikų susidomėjimą knygomis, supažindinti su biblioteka ir jos veikla. Vaikai sužinojo, kas yra biblioteka, kur ji įsikūrusi, kiek turi knygų, ką ten galima veikti ir kaip elgtis, kaip tapti skaitytoju. Vėliau bibliotekininkė papasakojo, kokį kelią turi nueiti knyga, kol patenka į mūsų namus, mokyklas, knygynus ir bibliotekas. Darželinukai pamatė, kokios yra seniausios, didžiausios ir mažiausios pasaulio bei Lietuvos knygos. O pavartyti galėjo Užliedžių bibliotekos didžiausią, storiausią, mažiausią knygas ir pirmąją lietuvišką knygą – M. Mažvydo „Katekizmą“. Susitikime su bibliotekininke dalyvavo „Ąžuoliukų“ (pedagogės Dalia Ganusauskienė ir Ieva Bagdzevičienė) bei „Girinukų“ (pedagogė Raimonda Jašinauskienė) grupės.
 
Balandžio 26 d. bibliotekoje vyko sensoriniai skaitymai pagal D. Gliori knygą „Kaip išmokyti drakonus žemę tausoti“, skirti Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei paminėti, taip pat tvarumo ir aplinkos tausojimo idėjoms puoselėti. Juose dalyvavo Užliedžių MDC „Voveriukų“ studija ir jų auklėtoja Jurgita Prameneckaitė. Darželinukai tapo istorijos dalyviais ir sužinojo, kad reikia gerbti, mylėti mūsų planetą, ją tausoti ir visada apgalvoti savo norus.
 
Balandžio mėn. 23–29 d. tradiciškai vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (NLBS). Kasmet nuo 2001 m. Bibliotekų savaitė suvienija bibliotekininkų bendruomenę, pristato bibliotekų veiklas visuomenei, kviečia švęsti savo profesiją. 2024-aisiais pasirinkta Europos Sąjungos metams paminėti skirta tema „Europos šeimoje“. Jos metu Užliedžių biblioteka dalyvavo LBD akcijoje „Gerumo paukšteliai bibliotekoje“.
 
Gegužės 7 d. bibliotekoje – Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuota akcija „Skaitome visur“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Skaitymams pasirinkome P. Stewart knygelę „Kiškio ir ežiuko metų laikai“. Tai pasakojimas apie ežiuko ir kiškio draugystę. Nors ežiukas miega dienomis, o kiškis – naktimis, šaunioji porelė sugeba ne tik padūkti, bet ir prisigalvoti įvairiausių žaidimų! Garsiai skaitymai vieni kitiems – nepakeičiamas ugdymo būdas, galintis pakeisti vaiko gyvenimą. Jis ne tik plečia žodyną, moko kalbinės raiškos, bet ir ugdo emocinį intelektą, dėmesį, atmintį, estetinį skonį. Skaitydami vaikai atranda skaitymo malonumą, yra skatinami geriau pažinti ir vertinti knygą. Vėliau pirmokai išsirinko po atskirą knygelę ir skaitymus  tęsėme parkelyje. Skaitymų akcijoje dalyvavo Užliedžių MDC 1E kl. mokiniai ir jų mokytoja Monika Venclauskienė.
 
Gegužės 9 d. bibliotekoje vaikai pasitikrino savo žinias „Kahoot“ viktorinoje „Ką žinai apie Europą?“ Europos Sąjunga – 27 šalių grupė, kurią vienija bendra politika bei ekonomika. Ji buvo įkurta 1992 metais, pasirašius Mastrichto sutartį, Lietuva įstojo 2004 metais.
 
Gegužės 15 d. biblioteka sulaukė svečių iš Kauno r. Užliedžių lopšelio-darželio „Pienė“. Lankėsi mišri 3–6 metų vaikų grupė „Drugeliai“ ir jų pedagogė Justina Janauskė su padėjėjomis. Mažiesiems lankytojams tai buvo tikras iššūkis, nes reikėjo nueiti 1,5 km. atstumą nuo savo darželio iki bibliotekos. Jiems puikiai pavyko, ir, kaip patys sakė, nepavargo. Vaikai sužinojo, kokia bibliotekos paskirtis, ką joje veikti, vartė knygeles ir apžiūrėjo visus bibliotekos kampelius. Šią savaitę darželio ugdytiniai kalbėjo apie Lietuvą ir jos lankytinas vietas bei juos supančius miestus ir apylinkes.
 
Gegužės 31 d. vyko sensoriniai skaitymai pagal Indrės Zalieckienės sueiliuotą ir linksmų situacijų pilną knygelę „Kaip sutramdyti žvėryną?“, dalyvavo Užliedžių MDC studija „Voveriukai“ ir jų auklėtoja Jurgita Prameneckaitė.
 
Gegužės 13–31 d. visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninės savaitės“ (angl. ALL DIGITAL Weeks), kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas ir jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Akcija vyksta nuo 2010 m. ir kasmet paskatina apie 100 000 europiečių iš daugiau nei 20 Europos šalių susipažinti su technologijomis ir pasinaudoti jų teikiamomis galimybėmis. Užliedžių biblioteka taip pat prisijungė prie šios akcijos. Bibliotekoje vykusių mokymų dalyviai tobulino savo skaitmeninius įgūdžius. 

 
Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė