Pradinis Naujienos

Naujienos

Viešosios bibliotekos lankytojų dėmesiui!

Skelbimas3

Skaityti

Nuotolinės edukacijos

regular regular nuotolines edukacijos3b
     
Skaityti

Phyton programavimo pradmenys

 143143376

Skaityti

Biblioteka visiems

biblioteka visiems kvb

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Skaityti

Švenčiame spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Karmėlavos bibliotekoje

Gegužės 7-oji-Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga virtualiai susitikome ir bendravome „Microsoft Teams“ platformoje su Balio Buračo gimnazijos antrokais. Vaikai sužinojo, kodėl šiandien visa Lietuva švenčia spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kodėl ši diena tokia svarbi kiekvienam iš mūsų. Mokiniams rūpėjo, kas ir kodėl norėjo mūsų gražią kalbą sunaikinti ir kaip pavyko lietuviams ją išsaugoti. Kartu su spaudos draudimu 1864-1904 metais atsirado toks reiškinys kaip knygnešystė. Pirmosios nelegalios knygnešių organizacijos pradininku tapo kunigas M. Valančius.

Skaityti

Kaskart atsivertę knygą nustebsite – kokia skambi ir galinga mūsų gimtoji kalba!

Minint Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dieną, Rokų bibliotekoje vyko akcija ,,Dovanoju skaitytojo bilietą“. Atvykę į biblioteką, būsimieji skaitytojai buvo pasveikinti su šia atmintina diena, supažindinti su bibliotekos taisyklėmis bei skaitytojo pareigomis. Net 13 naujų bibliotekos skaitytojų kaskart atsivertę knygą, supras – kokia skambi ir galinga mūsų gimtoji kalba.

Skaityti

Vilkijos bibliotekoje personalinė fotografės Aldonos Tumienės fotografijos darbų paroda „Visos žemės gražios“

Vilkijos bibliotekoje eksponuojama kaunietės fotografės Aldonos Tumienės fotografijos darbų paroda, pavadinta Kristupo Kolumbo žodžiais „Visos žemės gražios“. Tai 3–čioji autorės paroda. Aldona yra baigusi teisės fakultetą Vilniuje, dirbusi Rašytojų sąjungoje Kauno skyriuje, Autorinių teisių agentūroje Kauno zonoje ir kt.

Skaityti

Gamta pakluso mažosioms rankelėms

Nuo gegužės 3 dienos Vilkijos bibliotekoje šilumą pradėjo skleisti lopšelio – darželio „Daigelis“ vaikučių pavasariu kvepiantys darbeliai. Pasidžiaugę žiemos išdaigomis, mažieji, auklėtojų pagalba gamtos motyvus kruopščiai perkėlė ant popieriaus lapo. Kaip jiems pakluso teptukai, spalvos ir žirklės kviečiame pasigrožėti apsilankius Vilkijoje ir užėjus į biblioteką.

Skaityti

Ringaudai skaito vaikams

Gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vyks visuomeninis renginys „Lietuva skaito!“, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet, nuo 2015 m.

Skaityti

Nacionalinė bibliotekų savaitė Domeikavos bibliotekoje

Balandžio 28 ir 30 dienomis Domeikavos bibliotekoje vyko nuotoliniai ZOOM užsiėmimai moksleiviams, skirti NACIONALINEI BIBLIOTEKŲ SAVAITEI paminėti. Užsiėmimo metu kartu su moksleiviais žiūrėjome vaizdo įrašus apie įdomiausias ir didžiausias pasaulio bibliotekas. Antroje dalyje pasakojome apie įdomiausius pasaulio bibliotekų faktus. Balandžio 28 dieną ZOOM užsiėmime dalyvavo Kauno rajono Šeimos gerovės skyriaus vaikų dienos centro ugdytiniai bei vaikučių socialinė darbuotoja Gražina Virbickaitė. O balandžio 30 dieną Nacionalinę bibliotekų savaitę paminėjome kartu su Domeikavos gimnazijos 4 klasės moksleiviais bei vaikučių mokytoja Dalia Rusteikiene.

Skaityti