Pradinis Naujienos

Filmai apie rajono viešąsias bibliotekas, jų lankytojus ir paslaugas

ExlibrisČia rasite filmus apie rajono viešąsias bibliotekas, ju paslaugas ir lankytojus.

Skaityti

Priimkite skaitymo iššūkį savo bibliotekoje ir leiskitės į vasaros nuotykius kartu su mumis!

Skaitymo iššūkis - tai skaityti skatinančios varžytuvės, kuriose gali dalyvauti visų Lietuvos bibliotekų skaitytojai. Skaitymo iššūkis vyksta nuo 2017 m. birželio 15 d. iki rugpjūčio 31 d. Varžytis gali pavieniai asmenys ir bibliotekos.

Skaityti

Kviečiame dalyvauti moksleivių kūrybinių darbų konkurse „Išmanusis miestas“

Moksleivių kūrybinių darbų konkursas „Išmanusis miestas“

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka biblioteka ir jos padalinių: Domeikavos, Ežerėlio, Lapių, Piliuonos, Ringaudų ir Zapyškio bibliotekos kviečia vaikus ir jaunimą nuo 7 iki 18 metų dalyvauti kūrybinių darbų konkurse su „Minecraft“ programa „Išmanusis miestas“. Konkursas skirtas ugdyti moksleivių informacinių technologijų ir kūrybines kompetencijas. Moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Išmanusis miestas“ nuostatai.

Konkursas „Atsakingas skaitytojas“

Elektronikos platintojų asociacija (EPA) skelbia konkursą „Atsakingas skaitytojas“.

Kviečiame į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką (Vytauto g. 21, Garliava) atnešti senas baterijas ir neveikiančią ar nenaudojamą smulkiąją elektroninę techniką (mobiliuosius telefonus, plaukų džiovintuvus, lygintuvus, elektrinius virdulius ar elektronines detales turinčius žaislus ir kt. elektroninius prietaisus). Taip pat bibliotekoje galite registruotis NEMOKAMAM stambios elektros technikos (šaldytuvų, skalbimo mašinų, dulkių siurblių ir kt. prietaisų) išvežimui iš Jūsų namų.

Skaityti

Viešojoje ir Eigirgalos bibliotekose vasaros atostogų metu bibliotekos lankytojus džiugina kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai

Kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai Eigirgalos bibliotekoje

Rugpjūčio 3 d. viešojoje bibliotekoje vykusių kūrybinių edukacinių užsiėmimų su naujomis informacinėmis technologijomis „Virtuali kelionė į animacijos ir žaidimų pasaulį“ metu, naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje esančią J. Basanavičiaus pasaką „Aukso tiltas“, kuri yra „100 knygų vaikams ir Lietuva“ literatūros sąraše.

Skaityti

Išmanioji biblioteka visai šeimai Šeimų piknike

Šeimų piknikas Garliavoje

2017 m. rugpjūčio 6 d. visi, norintys pailsėti ir gerai praleisti laiką, rinkosi į tradicinį Šeimų pikniką „Išjunk TV - 4“ Garliavoje. Kaip ir kasmet sekmadienio popietę vykusiame Šeimų piknine netrūko pramogų vaikams ir suaugusiems. Lankytojus viliojo patrauklūs edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvėlės ir žinoma, aktyvūs žaidimai bei varžybos. Jauniausieji šventės dalyviai galėjo leisti muilo burbulus, kartu su dailininke Daiva Sasnauskiene kurti žemės meno skulptūrą, dalyvauti protų mūšiuose, išbandyti save sportinėse rungtyse, „Laimės ir rizikos“ rate bei parodyti savo talentą „Laisvajame mikrofone“. Be to, šventės dalyviai turėjo galimybę apsipirkti pirmą kartą Šeimų piknike organizuotame „Blusų turgelyje“ ir pasivaišinti skanėstais prie „Linksmosios mašinytės“.

Skaityti

Viešojoje bibliotekoje intensyviai vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Sparčiai vystantis informacinėms technologijoms šiandien savo gyvenimo neįsivaizduojame be kompiuterio ar išmaniųjų telefonų, kurių dėka sužinome viso pasaulio naujienas, bendraujame socialiniuose tinkluose ar net laisvą laiką leidžiame žaisdami įvairius kompiuterinius žaidimus. Tam, kad galėtume pasinaudoti teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, būtinas vartotojų kompiuterinis raštingumas.

Skaityti

Vasaros atostogų metu viešojoje bibliotekoje naujos ir patrauklios edukacinės programos vaikams ir jaunimui

Viešojoje bibliotekoje edukacinės programos vaikams ir jaunimui

Skaitymas - esminis įgūdis, kuris yra būtinas siekiant išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje. Norint nepasimesti informacijos šaltinių gausoje ir išmokti ką nors naujo, reikia mokėti susirasti informaciją, o tai gali atlikti tik skaityti mokantys žmonės. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuojamų vasaros skaitymų dalyvius ne tik skatiname kuo daugiau skaityti, bet ir norime parodyti jiems, kad skaitymas gali tapti patrauklia ir įdomia laisvalaikio veikla.

Liepos mėnesio atgarsiai Saulėtekio bibliotekoje

Liepos mėnesį Saulėtekio biblioteka pasitiko kūrybine popiete, skirta valstybės dienai paminėti. Jaunieji bibliotekos skaitytojai dalyvavo piešinių konkurse „Kaip aš įsivaizduoju lietuvišką tautinį kostiumą bei juostą“.

Kūrybinės edukacijos vaikams Domeikavos bibliotekoje

Liepos 21 ir 28 dienomis Domeikavos bibliotekoje vyko kūrybiniai užsiėmimai vaikams. Užsiėmimų tikslas - skatinti Domeikavoje gyvenantį ir besimokinantį jaunimą domėtis menu, o taip pat plėsti žinias informacinių technologijų srityje.