Pradinis Naujienos

Naujienos

SKAITYTOJŲ DĖMESIUI !

kvieciame

Skaityti

Bibliotekos virtualios edukacijos

virtualios edukacijos

Skaityti

Paskelbtas kūrybinis konkursas moksleiviams "Mano biblioteka kosmose"

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padaliniai jau ketvirtus metus iš eilės vykdo skaitmeninio kūrybiškumo konkursą, pasitelkiant visame pasaulyje populiarų kompiuterinį žaidimą „Minecraft“. Vykdyti konkursai: „Išmanusis miestas“, „Šimtmečio pilis Minecraft pasaulyje“, „Mano knygos lobiai 3D pasaulyje“ subūrė daugiau kaip 100 moksleivių iš įvairių Kauno rajono miestų ir miestelių.

Skaityti

Kultūros paveldas ir edukacija

Kviečiame virtualiai prisijungti prie Europos kultūros paveldo dienų „Kultūros paveldas ir edukacija“. RUGSĖJO 14–18 dienomis Kauno rajono savivaldybės YouTube kanale bus galima pamatyti po vieną įdomią pamoką apie Kultūros paveldą.

Skaityti

Edukacinė popietė Čekiškėje ,,Jau atėjo rudenėlis“

Rugsėjo 17 d. Čekiškės bibliotekoje vyko edukacinė popietė moksleiviams ,,Jau atėjo rudenėlis". Vaikai, prisirinkę nuo medžių prikritusių lapų, turėjo papuošti rudeninį ežiuką. Taip pat ežiukui reikėjo paruošti maisto atsargų žiemai. Rezultatai nuotraukose.

Skaityti

Smagu buvo vaikams

„O spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį, savo šalį ..“ – šiais žodžiais rugsėjo 17 d. prasidėjo pažintinis rytmetis Rokų bibliotekoje. Jis buvo skirtas pirmam apsilankymui bibliotekoje ir susitikimui su knyga. Rokų mokyklos darželio ,,Ąžuoliukai“ grupės priešmokyklinukai klausė bibliotekininkės pasakojimo apie bibliotekos gyventojas – knygas: dideles ir mažas, storas ir plonas, užsienietes ir čiabuves. O kiekviena iš jų turi patogius namus – lentynas, gimimo metus – leidimo metai, vardą ir pavardę – autorių ir pavadinimą. Didelio vaikų dėmesio sulaukė knygų paroda ,,Tu – knygų pasaulyje“, kurioje puikavosi storos ir plonos, mažos ir didelės, spalvotos ir nespalvotos, senos ir naujos, interaktyvios ir audio knygos. Parodos tikslas – supažindinti vaikus su knygelių įvairove. Susipažinę su bibliotekos taisyklėmis, pažadėję saugoti ir mylėti knygas, vaikai suskubo išsirinkti po knygelę.

Skaityti

Ekskursija po senąją Karmėlavą

Rugsėjis pakvietė į tradicines paveldo dienas, kurių tema „Paveldas ir edukacija“. Pasitelkiant edukaciją, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos ketvirtokai su mokytoja L. Bubliene ir neformaliojo švietimo mokytoja V. Čerkašiniene, bei Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininke D.Jankauskiene leidosi į edukacinę pažintinę ekskursiją po Karmėlavos istorines vietas, nusikeliant į istorinius laikus, ir atskleidžiant mokiniams supratimą apie kultūros bei istorijos paveldo unikalumą ir jo išsaugojimo būtinybę.

Skaityti

Eko dizaino edukacija Neveronių bibliotekoje

Šiltą rugsėjo 16 -osios rytą Neveronių bibliotekoje vyko eko dizaino edukacija ,,Gaminame iš senų knygų lapų". Edukaciją vedė viešosios bibliotekos specialistė Kristina Meilutė, o išgirsti naudingos informacijos ekologijos tema ir išmokti kaip senų knygų popierių panaudoti naujai, atvyko Neveronių gimnazijos 3 klasės auklėtiniai ir jų mokytoja Dalia Korženiauskienė. Viešosios bibliotekos darbuotojos Kristinos Meilutės kūrybine edukacija susidomėjo ir gimnazijos bibliotekos darbuotoja Daiva Paškevičienė. Kristina pamoką pradėjo trumpa informacine žinute apie ekologijos svarbą ir gamtos išsaugojimą, mokiniams paaiškino ,kas gresia planetai, jei be saiko naudosime plastiką, tekstilę ir popierių. Nepastebimai prabėgo intensyvios kūrybos valandėlė ir vaikai džiūgavo pačių pagamintomis gėlėmis iš senų knygų lapų, kurias žadėjo padovanoti savo tėvams.

Skaityti

Algirdo Latėno poezijos programa Viešojoje bibliotekoje

Aktorius ir režisierius, aukštaitis kilęs iš Zarasų krašto Algirdas Latėnas, reikšmingiausius vaidmenis sukūręs Dalios Tamulevičiūtės, Eimunto Nekrošiaus, Jono Vaitkaus spektakliuose, ne vieną dešimtį vaidmenų atlikęs kino filmuose, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos teatruose režisavęs lietuvių ir užsienio rašytojų kūrinius, Kauno rajono bendruomenei pristatė poezijos programą „Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys“. Virtuoziškai skaitoma dviejų aukštaičių, lyrikų kūryba – šmaikščios, aukštaičių tarme skaitomos Strazdelio eilės ir vieno talentingiausių pokario rašytojų Pauliaus Širvio eilėraščiai paliko neišdildomą įspūdį visiems susirinkusiems.

Skaityti

Eko pamoka „Gaminame iš senų knygų lapų“ Karmėlavos bibliotekoje

Karmėlavos bibliotekoje lankėsi Balio Buračo gimnazijos trečiokai su mokytoja J. Zernoviene. Edukacinę-kūrybinę pamoką „Gaminame iš senų knygų lapų“ vaikams vedė Kauno rajono viešosios bibliotekos edukatorė K.Meilutė. Vaikai buvo mokomi suprasti, kokią žalą gamtai daro gausus plastiko, tekstilės vartojimas. Veiklų metu siekėme, kad vaikai sužinotų, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, saugoti gamtą, tvarkyti aplinką, kurioje gyvename, kaip mažinti vartojimą ir taip padėti gamtai. Edukatorė pabrėžė, kas dalis atliekų yra perdirbama, bet kai kuriuos daiktus galime panaudoti keletą kartų ir sukurti gražių dalykų. Mokiniai pamokos metu iš senų knygų lankstė ir kūrė gražias gėles, kuriomis nudžiugins savo mamas. Tik mokėdami ir norėdami tausoti gamtą, džiaugsimės gražia ir švaria aplinka kurioje gyvename.

Skaityti