Klubas „Smalsučiai“

2–4 metų vaikai yra labai aktyvūs ir smalsūs, o jų raida labai priklauso nuo aplinkos. Skaitymas ir grupinė veikla tokio amžiaus mažylius itin stipriai teigiamai veikia.

Pirma, skaitymas padeda plėtoti vaiko kalbėjimo ir suvokimo įgūdžius. Skaitydamas vaikas išmoksta atpažinti žodžius, suprasti sakinių struktūrą, plečia savo žodyną.

Antra, skaitymas sukuria artimesnį suaugusiojo ir atžalos ryšį, skatina bendravimą ir emocinį prieraišumą. Knygos gali būti puikus būdas praleisti laiką kartu!

Trečia, grupinės veiklos, tokios kaip žaidimai ir dainavimas, turi lemiamą reikšmę vaikams sklandžiai socializuojantis, kai jie mokosi bendradarbiauti ir dalytis ne tik žaislais, bet ir jausmais, priimti kitų emocijas.

Galiausiai skaitymas ir grupinė veikla (žaidimai, šokiai ir kt.) ugdo vaikų kūrybingumą, stimuliuoja vaizduotę.

Tad kviečiame 2–4 metų mažylius bibliotekos „Smalsučių“ klube užsiimti šiomis veiklomis. Ir, žinoma, visa tai daryti smalsiai, noriai, žaismingai, su geromis emocijomis bei šypsenomis. Kad biblioteka ir knygų pasaulis taptų jaukiais ir šiek tiek stebuklingais antraisiais namais...

Amžius

2–4 m.

Trukmė

45 min.

Antras ir ketvirtas mėnesio trečiadienis, 16 val.

Nauda

Puoselėjama meilė knygai.

Vaikai mokosi pažinti raides, pratinasi atidžiai klausyti ir atpasakoti tekstą.

Ugdomi socialiniai ir komunikaciniai įgūdžiai.

Stiprinama emocinė sveikata, bendruomeniškumo jausmas.

vaikai@krsvbiblioteka.lt