Spektaklis „Motinos pienas“

Spektaklis „Motinos pienas“

Data: 2024-05-09
Diena, laikas: Ketvirtadienis, 17.30 val.
Kur vyksta: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava

MOTINOS PIENAS – vienos dalies spektaklis Noros Ikstenos romano motyvais
 
„Solo teatras“ dar sykį svečiuosis Garliavoje!
  
Gegužės 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kviečiame susirinkti tuos, kurie neabejingi šiuolaikiniam profesionaliajam teatrui: Birutės Mar talentas scenoje leis atgimti žymiausios ir didžiausio tarptautinio pripažinimo sulaukusios latvių rašytojos Noros Ikstenos romanui „Motinos pienas“.
  
Tai jautrus, sukrečiančiai atviras ir nepaprastai įtaigus pasakojimas apie trijų kartų moterų likimus autentiškumą gniuždančios sovietinės Latvijos fone, 1969-1989 metais. Viskas labai atpažįstama – ir sovietinė mokykla, ir stingdantis sistemos negailestingumas, ir artėjančios laisvės nuojauta...
  
Spektaklyje Birutė Mar kuria du vaidmenis – motinos ir dukters. Motina – gydytoja, tremtinio dukra, iš kurios sovietų valdžia atima viską: ne tik profesinę ateitį ir tapatybę, bet ir gyvenimo džiaugsmą bei prasmę. Jos dukra – mamos priešingybė, iš prigimties kupina gyvenimo geismo. Tai pasakojimas apie emocinę ledo sieną, kuria motina atsitveria nuo dukters – iš meilės ir noro apsaugoti. Apie nemeilę, kuri yra kaip išsigelbėjimas; apie aplinką, kur nuodais virsta viskas – netgi motinos pienas.
  
Suvaržyta laisvė ir motiniškos šilumos stoka, slogi, įtarinėjimų, skundimų ir savitų sovietinių taisyklių kupina šalies atmosfera – viskas susiję, persipynę ir apsiraizgę stipriai paveikiais simboliais. Atidus žvilgsnis į vienos šeimos mikrosistemą atveria sukrečiančią makroaplinką – sovietinio režimo žabangų klodus, asmenybės identiteto krizes ir sužlugdytus likimus.
  
Įėjimas nemokamas. Trukmė – 1 val. 15 min. Renginys yra projekto „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Kauno rajono savivaldybė.
 
 
Inscenizacijos autorė ir režisierė – BIRUTĖ MAR
Choreografė ir režisierės asistentė – SIGITA MIKALAUSKAITĖ
Dailininkė – INDRĖ PAČĖSAITĖ
Muziką kūrė ir parinko – ANTANAS KUČINSKAS
 
 
VAIDMENIS ATLIEKA:
Motina, Dukra – Birutė Mar
Giedotoja – Virginija Skirmantė

Renginio nuoroda.