Aldonos Ruseckaitės knygos „EMMI“ pristatymas bibliotekoje

Data: 2022-12-19
Diena, laikas: Pirmadienis, 17.30 val.
Kur vyksta: KRSVB, Vytauto g. 21, Garliava

Aldona Ruseckaitė – poetė, prozininkė, muziejininkė, Trečiojo amžiaus universiteto Literatūros fakulteto dekanė, gruodžio 19 d. lankysis Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir pristatys savo knygą „EMMI“.

Autorė žvelgia į vieno žymiausių lietuvių rašytojų Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimą – nuo kūdikystės iki paskutinio atodūsio – per santykį su keturiomis jam svarbiomis moterimis.

Knygoje atveriamas jautrus rašytojo santykis su motina Magdalena, atskleidžiamas ypatingas Vinco ir jo sesers Magdalenos ryšys; komplikuoti santykiai poetą siejo su studente Emilija, po devynerių bendravimo metų tapusia jo žmona, ir į sudėtingus trisdešimt dvejus Mykolaičių santuokos metus įsiterpusia kita profesoriaus studente – Irena, kuri įkvėpė brandų poetą gražiausiems poezijos posmams ir teikė stiprybės sunkiausiomis valandomis.
Šios knygos pavadinimas sudarytas iš keturių pirmųjų Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterų vardų raidžių – motinos Magdalenos, sesers Magdalenos, žmonos Emilijos ir mūzos Irenos.

Tai jau penktasis Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias Lietuvos literatūros asmenybes. Autorė remiasi archyvine medžiaga, ją nuosekliai ir atidžiai tyrinėja, romane nemažai panaudota ir niekur neskelbtų faktų, kurie kartu su literatūrine išmone dar labiau priartina prie sudėtingos iškilaus klasiko asmenybės.

Jei Jus domina rašytojos biografija ir bibliografija, daugiau sužinoti galite čia: