Akcija „Lietuva skaito“

Akcija „Lietuva skaito“

Data: 2024-05-07
Diena, laikas: Antradienis, 11.00 val. ir 17.00 val.
Kur vyksta: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, GarliavaŠiemet akcijai „Lietuva skaito“ – 10 metų, Spaudos atgavimui – 120! 
  
„Lietuva skaito“ – tai visuomeninis renginys ir skaitymo skatinimo iniciatyva, kurios kulminacija – gegužės 7-oji, kai Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
  
Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuota skaitymo skatinimo iniciatyva vyksta kasmet nuo 2015 m. Jos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją.
  
Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kviečiame ieškoti bibliotekoje patogiausių erdvių, įdomiausių knygų ir leistis į malonią skaitymo kelionę knygų puslapiais.
  
Visus norinčius bibliotekininkai kviečia registruotis į skaitymo seansus:
 
 
▬ SUAUGUSIESIEMS
gegužės 7 d. 16.00 val.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka,
II a., Meno ir muzikos erdvė,
Vytauto g. 21, Garliava
Registracija: [email protected]
 
▬ VAIKAMS
gegužės 7 d. 11.00 val.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka,
I a., Vaikų centras,
Vytauto g. 21, Garliava
Registracija: [email protected]
 
PRIMINIMAS: tą pačią dieną bus skelbiami ir Metų knygos rinkimai nugalėtojai. Apdovanojimų ceremonija bus tiesiogiai transliuojama Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose, taip pat „LRT Plius“. „Lietuva skaito“ ir „Metų knygos rinkimai“ yra Kultūros ministerijos „Skaitymo skatinimo 2022–2024 metų veiksmų plano“ dalis.