„Draugoteka“ kviečia paauglius skaityti

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka dalyvauja vykdant projektą „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“. Svarbiausias projekto tikslas – skatinti 10–15 metų jaunimą skaityti. Siekdami šio tikslo, kviečiame jaunuolius į savo mobiliuosius telefonus arba planšetes parsisiųsti nemokamą žaidimo programėlę „Draugoteka“, skaityti „Draugotekoje“ rekomenduojamas knygas, dalyvauti bibliotekos rengiamose kontaktinėse nemokamose „Draugotekos“ žaidimo edukacijose.

Bibliotekoje gausu naujovių, kad lankytojams būtų kuo patogiau įsitraukti į projektą. Tai ir specialios knygų lentynos, pažymėtos projekto lipdukais: čia išdėliotos knygos, kurios rekomenduojamos „Draugotekos“ programėlėje. Tai ir knygomatai, kad skaitytojai galėtų pasiimti knygas sau tinkamu laiku. Tai ir nemokamos edukacijos, kurias veda specialius mokymus išklausę bibliotekos darbuotojai: edukacijų metu moksleiviai atlieka interaktyvias kūrybines užduotis, analizuoja savo ir kito emocijas, santykius bei ieško savų bendravimo problemų sprendimo ar sunkumų įveikimo rakto.

Norite dalyvauti projekto veiklose? Viskas labai paprasta:

• Atsisiųskite programėlę.
  • Susikurkite savo vartotojo profilį ir pradėkite vykdyti virtualioje bibliotekoje paslėptus iššūkius, bendraukite su jos veikėjais: Jonu, Klaudija, Luna, Saule ir Elijumi.
  • Kai veikėjo rekomenduojama knyga Jus sudomins, paspauskite ant jos ikonėlės ir pateksite tiesiai į knygos rezervacijos sistemą.
  • Rezervuokite knygą pasirinktoje bibliotekoje arba užsakykite į knygomatą.
  • Viskas, jau galima pasinerti į knygos pasaulį!

Nemokama programėlė:

Android vartotojams: https://bit.ly/3n5U90M

iOS vartotojams: https://apple.co/41Z5E93

Žaidimą kūrė Norvegų žaidimo dizaino kompanija „Black Book AS“. Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansavimo mechanizmo lėšomis. Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka. Informacinis partneris LRT.