Vaikų Velykėlių melodijos

Vaikų Velykėlių melodijos

Atvelykį – pirmąjį sekmadienį po Velykų, dar vadinamą Vaikų Velykėlėmis – bibliotekoje atšventėme džiaugsmingai, muzikaliai ir azartiškai.

 

Bibliotekos ir Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos bendradarbiavimo rezultatas – muzikaliai turtinga renginio programa, sukūrusi pakilią ir šventišką publikos nuotaiką. Nuoširdžiai dėkojame atlikėjams ir mokytojams už pasirodymus, džiuginusius ausis, akis ir sielas:

  • Jokūbas Balandis (vokalas; mokytoja Irena Andriuščenkienė);
  • Liaudies instrumentų ansamblis: Dainora Paškauskaitė, Ieva Nida Aleksevičiūtė, Ūla Vedegytė, Skaistė Papievytė, Milgedas Baladinskas (mokytojai Evelina Butienė, Justinas Buta);
  • Dorotėja Žvirblytė (vokalas; mokytoja Irena Andriuščenkienė);
  • Adelė Stankutė (fortepijonas; mokytoja Lusine Sargsyan);
  • Illia Alieksashkin (akordeonas; mokytoja Liudmila Daunorienė);
  • Domas Tarvidas (vokalas; mokytoja Irena Andriuščenkienė);
  • Adrija Vilkauskaite (fortepijonas; mokytoja Lusine Sargsyan);
  • Emilija Vėželytė (vokalas; mokytoja Irena Andriuščenkienė);
  • Beatričė Stankutė, Ema Keserauskaitė (fortepijonas; mokytoja Lusine Sargsyan).

 

Zapyškyje gyvenančios menininkės ir edukatorės Vidos Kriaučiūnienės pristatyta margučių paroda lyg magnetas traukė renginio svečius – ir apžiūrėti, ir apčiupinėti, ir patarimų gauti, kaip patiems tokį grožį sukurti.

 

Šaunieji bibliotekininkų pagalbininkai kiškučiai, talkinę renginyje, vaišino mažuosius svečius spalvingais saldainiais, o trims margučių ridenimo varžybų nugalėtojams įteikė po Rasos Lazauskaitės knygą „Dviese bijoti drąsiau“. Varžybos buvo kupinos juoko ir azarto, o įvairiaspalviai margučių lukštai žaismingai nuklojo bibliotekos salės grindis.

 

Etnokultūros edukacijos „Pasuk galvą, susipažink su tradicijomis“ dalyviai galėjo susipažinti su lietuvių kultūra – tradicijomis, papročiais, amatais, – spręsdami įvairias užduotėles.

 

Kūrybinės dirbtuvėlės „Žalioji biblioteka. Tvarios ateities kūrėjai“ įtraukė vaikus į maistinių ir gydomųjų savybių turinčių prieskoninių augalų pasaulį. Gavę antrinio panaudojimo vazonėlius, kurie buvo pagaminti iš sulčių pakelių, iniciatyvos dalyviai pylė žemes ir sėjo prieskoninius augalus. Šiems augalams jau ruošiama vieta bibliotekos trečiame aukšte įrengtose žaliosiose lentynose. Jos bus puiki metodinė priemonė edukacinėms veikloms bibliotekoje. Kai tik sulauksime daigelių, kviesime jais pasidžiaugti, tad sekite bibliotekos informaciją.

 

Vyr. bibliotekininkė Brigita vedė garsinius skaitymus vaikams. Susibūrę draugėn prie triušio gardelio, mažieji skaitė „Strykt pastrykt“ ir dalijosi mintimis apie knygas, jų skaitymą ir rašymą. Kokių tik svajonių neišgirdome! O ištikimas bibliotekos draugas triušis Šuša buvo išglostytas, iškalbintas, išmyluotas jaunųjų skaitytojų ir būsimųjų rašytojų. Vyresnėliai buvo pakviesti į kasmet bibliotekos organizuojamo „Minecraft“ skaitmeninio kūrybiškumo konkurso šių metų užduoties pristatymą. Dauguma pasiryžo dalyvauti, nes tema ir įdomi, ir prasminga, susijusi su kasdieniu mūsų rūpesčiu prastėjančia planetos ekologine situacija: „Gamtai draugiškas namas“ – galimybė kūrybiškai prisidėti prie ekosistemos taršos mažinimo.

 

Vaikai draugiškai ir kūrybingai leido šeštadienį bibliotekoje, žaidė stalo ir kitus žaidimus Vaikų centre, „Žaidimų saloje“, rinkosi knygas ir mėgavosi jaukiu bendravimu.