Taškavimo menas Liučiūnuose

Vakar Liučiūnų bibliotekoje vyko Nacionalinei suaugusiųjų mokymosi savaitei skirta edukacija „Meninis taškavimas“, kurią vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė.

Spalvų gausa stebinanti edukacija leido dalyvėms susipažinti su taškavimo technika naudojant akrilinius dažus.

Naudojant trafaretus buvo sukurtos ir taškeliais išmargintos mandalos. Jas gali kurti kiekvienas, net jei nuo mokyklos laikų nėra laikęs rankoje pieštuko. Susipažinome su Rytų kultūroje paplitusių mandalų kūrimu ir sužinojome, kaip jos pasireiškė lietuvių kultūroje. Stiprinome pasitikėjimą savimi, ugdėme vidinę harmoniją, klausėmės meditacinės muzikos. Kiekviena dalyvė namo parsinešė savo rankomis sukurtą nepaprastą prisiminimą – mandalos piešinį.

Dėkoju edukatorei ir kruopščioms dalyvėms.

Parengė Liučiūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Greta Demenienė