Suaugusiųjų švietimas – makramė raštai

Penktadienio vakarą Vilkijos bibliotekoje rinkosi Vilkijos mamyčių klubas. Mamytės atėjo kartu su savo mažosiomis atžalomis.

Besibaigiant suaugusiųjų švietimo savaitei, bibliotekoje vyko makramė pynimo edukacija, kurią vedė Skaistė Perliubaitė iš Šlienavos.

Paprastai makramė technikos kilmė yra siejama su XIII amžiuje arabų kraštuose austais kilimais ir gobelenais. Mat audėjos naudojo dekoratyvinius mazgus, kad užbaigtų rankomis austus audinių galus. Tačiau dekoratyvinių mazgų rišimą galima aptikti dar III amžiuje, kai Kinijos prabangi tekstilė, sienų apmušalai buvo puošiami dekoratyviniais mazgais. Visgi kalbant apie makramė technikos lūžio tašką yra teigiama, kad sistemingas dekoratyvinių mazgų pynimas, jų įvairovė atsirado ir pradėjo plisti būtent iš arabų kraštų.

Taigi, artėjant didžiosioms šventėms, susirinkusias klubo nares edukatorė Skaistė Perliubaitė mokė pasigaminti snaiges. Besišnekučiuodamos ir gurkšnodamos kavą, moterys pynė dekoratyvinius mazgus.

Nuoširdžiai dėkoju mamyčių klubo iniciatorei Sigutei Kačenauskienei už bendradarbiavimą, Skaistei – už įdomią edukaciją.

Parengė Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė