Suaugusiųjų mokymosi savaitė Ringaudų bibliotekoje

Šiemet per Nacionalinę suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi siluetai“, kuri vyko lapkričio 21–25 dienomis, Ringaudų bibliotekoje mėgavomės mokymusi, įkvėpti avangardinio kino kūrėjo Jono Meko idėjų.

Labai nuotaikingai Kauno rajono trečiojo amžiaus universiteto Ringaudų fakulteto studentai virtualiai keliavo po Kauno rajoną žaisdami Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos sukurtą stalo žaidimą „Būkime keliautojais ir atradėjais“. Norint keliauti, pirmiausia reikia gerai išstudijuoti vietovės žemėlapį. Popietės dalyviai nieko nelaukę pasiskirstė į tris komandas ir rungtyniaudami tarpusavyje dėliojo Kauno rajono žemėlapio dėlionę. Teisingai sudėlioję sužinojo lankomiausias Kauno rajono vietoves. Daug žinių pareikalavo azartiškas ir labai įtraukiantis klausimų-atsakymų žaidimas. Žaisdami studentai ne tik pasitikrino savo žinias, bet ir sužinojo daug naujų, įdomių faktų apie rajono kultūros, istorijos, archeologijos, gamtos paveldo objektus bei žymius žmones, nusipelniusius kraštui ir visai Lietuvai. Pralaimėjusiųjų šiame žaidime nebuvo. Virtualiai keliaudami žaidėjai smagiai praleido laiką bibliotekoje, susipažino ar iš naujo atrado garsiausius Kauno rajono kultūros, istorijos paveldo objektus.

Ringaudų biblioteka trumpam buvo pavirtusi į laboratoriją, kurioje susirinkusios smalsios edukacijos dalyvės traukė kvapų kortas, susipažino su skirtingais aromatais. Užsiėmimo metu su natūralios kosmetikos linijos „Pasaka“ įkūrėja Migle Rudaitiene jos pilstė iš vienos kolbos į kitą ekologiškus aliejus ir kitas sudedamąsias medžiagas, eksperimentavo, buvo atviros su savimi. Ir įvyko stebuklas – namo grįžo nešinos sau pritaikytais ekologiškais veido kremais.

Skaitytojų klubo dalyviai, susirinkę bibliotekoje, diskutavo tema „Pažinkime vienas kitą per knygą“, diskusiją moderavo poetė, gidė Neringa Daniulaitienė. Susirinkusieji pristatė perskaitytas knygas. Jiems buvo svarbi ne tik literatūrinė vertė, bet ir tai, kuo tekstas sužavėjo, praturtino ar įkvėpė. Na, o naujuosius ir senuosius klubo narius kviesime vėl susiburti gruodžio mėnesio paskutinį ketvirtadienį padiskutuoti apie šiuolaikinių lietuvių autorių knygas.

„Gyventi reikia be formulių, būti atviram... Neuždaryti langų, durų, žiūrėti, kas dedasi, pažinti, ko nepažįsti, nežinai...“ (Jono Meko mintys iš filmo „Jono Meko antologija“).

Parengė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė