Skaitmeninio raštingumo mokymai Ringaudų bibliotekoje

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų padalinyje gruodžio 22–23 dienomis vyko (nemokami) skaitmeninio raštingumo mokymai, skirti suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi siluetai“.

Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su atnaujintos didžiausios Lietuvoje bibliotekų išteklių svetainės www.ibiblioteka.lt pranašumais. Kad galėtų naudotis sistemos ištekliais, dalyviai privalėjo užsiregistruoti „iBiblioteka“ sistemoje, tai atlikę galėjo išbandyti leidinių paiešką, susipažinti ir peržiūrėti savo knygų užsakymų istoriją, savarankiškai prasitęsti knygų išdavimo terminą, atlikti norimų leidinių užsakymą ir rezervavimą bei susipažinti su kitomis „iBiblioteka“ sistemos teikiamomis paslaugomis.

Taip pat išmėginome, kaip internete greitai ir patogiai sumokėti mokesčius, naudodamiesi žemėlapiais ne tik keliavome po Kauno rajoną, bet ir nusikėlėme į snieguotus Austrijos kalnus, ieškojome apgyvendinimo įstaigų, lyginome kainas ir prieinamumą. Taip suplanavome žiemos atostogas ir kitų skaitmeninio raštingumo mokymų Ringaudų bibliotekoje datas.

Parengė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė D. Šarakauskaitė