Nacionalinė suaugusiųjų švietimo savaitė „Mokymosi siluetai“ Domeikavos bibliotekoje

Nacionalinė suaugusiųjų švietimo savaitė „Mokymosi siluetai“ Domeikavos bibliotekoje

Visą praėjusią savaitę, lapkričio 21–25 dienomis, Domeikavos bibliotekoje vyko Lietuvos suaugusiųjų švietimo savaitė „Mokymosi siluetai“. Su gausia ir smagia kompanija savaitę pradėjome žaisdami žaidimą „50 istorijos pėdsakų Kauno rajone“. Susipažinę su pristatomuoju vaizdo įrašu ir taisyklėmis, skaitydami šias istorijas ir atsakydami į klausimus, keliavome žaidimo lygiais. Nauja, šiuolaikiška, interaktyvi ir vizuali forma žaidėjams suteikė galimybę neįprastai, įdomiai, lengvai ir efektyviai įsisavinti pateiktą informaciją, skirtą Kauno rajono kultūrai ir istorijai pažinti. Žaidimas vyko komandomis, tikslas – atsakyti į kuo daugiau klausimų, rezultatu likome patenkinti... Rezultatyviausiam žaidėjui įteikėme simbolinę dovaną. 

Kitos savaitės dienomis vyko individualios konsultacijos pagal poreikius ir mokymosi lygius. Išmaniosios technologijos padeda atlikti užduotis kur kas greičiau ir patogiau. Visai paprasta per keletą minučių susikurti elektroninį paštą, užsiregistruoti medicinos įstaigose, parsisiųsti parkavimo programėles, vykdyti registraciją Užimtumo tarnybos interneto svetainėje, užpildyti reikiamus prašymus, naudojantis „Google“ paieškos sistema susirasti reikalingus įmonių kontaktus ir kt. 

Įvairiose vietose internete (pvz., socialiniuose tinkluose ir pan.) saugome daug asmeninės informacijos, vyresnio amžiaus žmonėms aktualu ir saugumas internete, slaptažodžių kūrimas, ką daryti ir ko nedaryti, kaip susikurti patikimą slaptažodį, kad ši informacija nebūtų prieinama piktavaliams. Suaugusiųjų švietimo savaitė baigėsi, bet lankytojus ir toliau kviečiame mokytis ir būti kartu.

Domeikavos filialo vyr. bibliotekininkė Aldona Zykutė