Lapkričio pradžia Užliedžių bibliotekoje

Lapkričio mėnesį prasidėjo tamsos metas. Tamsuoju laikotarpiu žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti vidiniam pasauliui. Deja, šis laikotarpis dažniausiai nemėgstamas ir pamirštama jo svarba. Todėl lapkričio 11 d. minima šv. Martyno diena – Žibintų šventė. Ši šventė moko mus ugdyti atjautą ir dosnumą, puoselėti vidinę šviesą. Minėdami šią dieną, Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro „Pelėdžiukų“ grupė ir jų auklėtoja Ieva Pūrienė padovanojo bibliotekos lankytojams žibintų.

Lapkričio 13-oji – Pasaulinė gerumo diena, todėl Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 3a klasės mokiniai skleidė gėrį. Šią dieną jie paminėjo bibliotekoje. Pirmiausia vaikai sudėliojo ir sulygino knygas lentynose. Vėliau iš popieriaus gamino gerumo angelus ir užrašė palinkėjimus – angelai bus išdalyti bibliotekos lankytojams. Pabaigoje visi kartu žiūrėjome filmuką „Gerumas ir džiaugsmas“ apie tai, kaip šuniukas padėjo žuvytei įgyvendinti savo svajonę.

Šiaurės šalių literatūros savaitė (lapkričio 14–20 dienomis) – tai jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas. Pirmą kartą ji surengta 1997-aisiais ir anuomet vadinta Šiaurės šalių bibliotekų savaite. Nuo 1998 m. ji vyksta ir visose Baltijos šalyse. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Skaitymuose dalyvavo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Džefrida Čistovienė. Vaikai perskaitė suomių rašytojų M. Kivelos ir M. G. Serupo paveikslėlių knygą „Jei sutiktum lokį“.

Parengė vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė