Fotografijų ciklas „Bespalvis dangus“ Domeikavoje

Bibliotekos iniciatyva visą lapkričio mėnesį Domeikavos laisvalaikio salėje buvo galima susipažinti su fotografo, menininkų asociacijos ir žurnalistų sąjungos nario Evaldo Butkevičiaus fotografijų ciklu „Bespalvis dangus“. Šios fotografijos Kauno nepilnamečių kolonijoje buvo kuriamos nuo 1995 iki 1996 m., kol dar nebuvo draudimo fotografuoti tokio profilio įstaigose, o patys nuteistieji neketino slėptis nuo objektyvo. Šiuo metu tai tik spygliuota viela apraizgyta mūrinė uždara teritorija, kurią atviru žvilgsniu galima pamatyti vien tuo laiku sukurtas menines fotografijas.

Fotografijų ciklas konkurso Lietuvoje „Fujifilm Europressphoto ’95“ įvertintas didžiuoju prizu.

Akivaizdu, kad gyvenamoje aplinkoje tvyrančios įtampos lengviausiai paveikia dar nesusiformavusias asmenybes, negebančias kritiškai vertinti savo elgesio. Autorius neslepia, kad jį stebino daugumos nusikaltusių vaikų požiūris į savo poelgį ir trikdė vaikiška berniukų išvaizda, atvirkščiai proporcinga jų elgesiui.

Su šiuo tarsi vienos dienos pasakojimu apie vidinį šios įstaigos ir joje bausmę atliekančių paauglių gyvenimą, apie nuteistųjų tarpusavio santykius, buitį, laisvalaikį, darbą, šventes, mokymąsi, artimųjų apsilankymus išsamiai supažindinome Domeikavos gimnazijos moksleivius. Meninė paroda buvo pristatyta Domeikavos bendruomenės nariams ir gausiai lankoma.

Parengė Domeikavos filialo vyr. bibliotekininkė Aldona Zykutė