Kvietimas šeimoms kurti ir augti drauge

Kvietimas šeimoms kurti ir augti drauge

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia Kauno rajono šeimas dalyvauti projekto „Žvelk giliau, mąstyk plačiau“ edukacinėse ir kūrybinėse dirbtuvėse. Šių veiklų dalyviai atras naujų talentų bei pomėgių, geriau pažins save ir savo šeimos narius, augins ir stiprins tarpusavio ryšį.

Turiningų šeštadienių perspektyva

Projekto veiklos bibliotekoje vyksta numatytais šeštadieniais balandžio–gruodžio mėnesiais. Įvairių sričių profesionalų vedamuose praktiniuose užsiėmimuose-kūrybinėse dirbtuvėse tėveliai su vaikais kviečiami pažinti save, savo ir šeimos nario jausmus, per konkrečią meninę ar kūrybinę veiklą atskleisti savo kūrybiškumą, puoselėti emocinį ryšį. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suplanuotos 8 edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, o padaliniuose – 6.

 

Būsimos projekto veiklos

  • Teatro pasaulį atskleidžiančiose edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse vaikai su tėvais mokysis atpažinti ir pažinti savo jausmus, tėvai turės galimybę pasikonsultuoti ir sužinoti, kaip teatras jaunam žmogui gali padėti augti, tobulėti, įveikti įvairias kliūtis ir sunkumus. Dirbtuves ves Kristina Savickytė-Damanskienė – aktorė, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ kūrėja, radijo laidų „Visi savi“ ir „Tėvystės įkvėpimai“ sumanytoja ir vedėja, knygų „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“ ir „Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo“ autorė.

  • Kauno rajono pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojai pasakos apie tėvų ir vaikų santykius, nagrinės šeimoje kylančius iššūkius, konsultuos aktualiais klausimais.

  • Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyriaus edukatoriai ves edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“. Projekte dalyvaujančios šeimos susipažins su svarbiausiomis Lietuvos profesionaliosios muzikos istorijos asmenybėmis, įvykiais, datomis ir sąvokomis, gros įvairiais muzikos instrumentais, mėgausis terapiniu muzikos poveikiu ir atradimų džiaugsmu.

  • Bibliotekos edukatorės, profesionalios fotografės Kristinos Meilutės edukacinių-kūrybinių veiklų metu šeimos susipažins su tapyba smėliu ir taškavimo menu. Tapydami smėliu projekto dalyviai lavins vaizduotę, kantrybę, kruopštumą, gebėjimą sutelkti dėmesį ir išreikšti save. Vaikams ir jų tėveliams tai – lyg terapija, įgalinanti nugalėti stresą, leisti kūnui atsipalaiduoti. Taškavimo edukacijoje kurdamos mandalas šeimos susipažins su jų reikšme Rytų kultūroje ir raiška lietuvių kultūroje. Klausantis meditacinės muzikos ir atliekant praktinę taškavimo veiklą bus kuriama saugi ir rami aplinka, skatinanti harmoningą bendravimą.

  • Dailininkės ir edukatorės Nijolės Čepauskienės vedamose edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse fraktalų piešimo praktika bus taikoma kaip gilesnio savęs pažinimo metodas ir meninės saviraiškos būdas, skatinantis analizuoti emocinę bei psichologinę būseną.

  • Visuomenininko ir tvarios gyvensenos populiarintojo Giedriaus Bučo edukacijoje tėvai ir vaikai bus skatinami dėmesingiau pažvelgti į kasdienius šeimos ir individo vartojimo įpročius, supažindinami su sąmoningu ir atsakingu vartojimu, antrinio daiktų dizaino sąvoka. Šeimos nariai turės galimybę atnaujinti savo atsineštus nebenaudojamus daiktus. Giedrius Bučas – socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“, plėtojančios darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, ir bendruomenės namų „K.I.N.A.S. Panemunė“ įkūrėjas.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia šeimas į savęs pažinimo ir kūrybinių saviraiškos dirbtuvių ciklą. Visi renginiai nemokami. Reikalinga registracija. Projektą „Žvelk giliau, mąstyk plačiau“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Kauno rajono savivaldybė.

 

Daugiau informacijos 865238442