Pradinis Vaikams Inf. gebėjimų ugdymas

Informacinių gebėjimų ugdymas su naujausiomis informacinėmis technologijomis

Lego robotika bibliotekoje
Lego robotika bibliotekoje

Jei esi smalsus ir nori mokytis nepasiklysti sudėtingame informacijos pasaulyje? Kviečiame vieną, su tėveliais, su mokytoja ar klasės draugais apsilankyti bibliotekos Vaikų centre.

Bibliotekos Vaikų centre:

• Vykdome neformalaus ugdymo užsiėmimus moksleiviams, panaudojant naujausias informacines technologijas.

• Filmuojame, fotografuojame, rašome scenarijus ir kuriame trumpametražius filmukus, ruošiame garso įrašus, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais.

• Konstruojame ir programuojame Lego robotų modelius.

• Mokome naudotis kompiuteriu bei ieškoti informacijos internete ir bibliotekoje.

• Konsultuojame informacijos paieškos klausimais bibliotekos kataloge ir kitose paieškos sistemose.

• Skaitome el. knygas naudodamiesi el. skaityklėmis.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka pradėjo įgyvendinti „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas" projektą. Bibliotekoje mokymai vyksta pagal INPUT asociacijos parengtas 4 neformaliojo vaikų švietimo programas: „Lego robotikos" (pradedantiesiems ir pažengusiesiems), „Vaizdo technologijų" ir „Darbo su planšetiniais kompiuteriais". Šioms veikloms įgyvendinti iš projekto lėšų Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka įsigijo 15 robotikos komplektų bei 16 planšetinių kompiuterių.

Nuo 2015 metų lapkričio mėnesio renkamos naujos moksleivių grupės į bibliotekoje vykstančius užsiėmimus. Registracija galima pasirinktinai į vieną ar kelias iš šių programų:

• LEGO ROBOTIKA – autonominių LEGO Mindstrom NXT ir EV3 robotų modelių konstravimas, programavimo įgūdžių tobulinimas;

• VAIZDO TECHNOLOGIJOS – vaizdo kūrimas, garso įrašų redagavimas, scenarijaus rašymas ir trumpametražio filmuko kūrimas su naujausiomis programinėmis vaizdo tecnologijomis;

• DARBAS SU PLANŠETINIAIS KOMPIUTERIAIS – edukacinių, laisvalaikio programėlių, skirtų užsienio kalbų mokymuisi, prezentacijų rengimui, fotografavimui, nuotraukų retušavimui valdymas, naudojantis planšetiniais kompiuteriais.

Užsiėmimai vyksta Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų centre (Vytauto g. 21, Garliava) pagal iš anksto patvirtintą grafiką.

Norinčius dalyvauti užsiėmimuose prašome registruotis telefonu (8-37) 549120 arba el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Mūsų tikslas - per pusantrų metų vyksiantį projektą naudotis planšetiniu kompiuteriu turėtų išmokti kiekvienas norintis bibliotekos lankytojas!!!