Naujienos

SKAITYTOJŲ DĖMESIUI !

kvieciame

Skaityti daugiau...

Bibliotekos virtualios edukacijos

virtualios edukacijos

Skaityti daugiau...

Kviečiame nemokamai naudotis bibliotekos įranga

 iranga4a taisytas

Skaityti daugiau...

Paskelbtas kūrybinis konkursas moksleiviams "Mano biblioteka kosmose"

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padaliniai jau ketvirtus metus iš eilės vykdo skaitmeninio kūrybiškumo konkursą, pasitelkiant visame pasaulyje populiarų kompiuterinį žaidimą „Minecraft“. Vykdyti konkursai: „Išmanusis miestas“, „Šimtmečio pilis Minecraft pasaulyje“, „Mano knygos lobiai 3D pasaulyje“ subūrė daugiau kaip 100 moksleivių iš įvairių Kauno rajono miestų ir miestelių.

Skaityti daugiau...

Integruota lietuvių kalbos ir dailės pamoka Rokuose

Rugsėjo 24 rytą, Rokų mokyklos darželio 2 klasės mokiniai skubėjo į integruotą lietuvių kalbos ir dailės pamoką, kuri vyko netradicinėje aplinkoje – seniūnijos parke.

Pamokos metu buvo skaitoma R. Černiausko istorijos iš knygos ,,Slieko pasaka“ . Neatsitiktinai pasirinktas šis rašytojas, nes šiemet minim Rimanto Černiausko 70-ąsias gimimo metines. 2008 m Akcijos ,,Metų knygos rinkimai“ 2007 knygų vaikams kategorijoje įteikiama už knygą „Slieko pasaka“.

Skaityti daugiau...

Vaikų lūpomis „kalbėjo“ akmenukai

Rokų bibliotekoje 3kl. mokiniai su mokytoja Reda Kundrotiene dalyvavo edukaciniame garsinio skaitymo bei dailės užsiėmime „Piešiu akmenuko istoriją“.

Užsiėmimo metu buvo garsiai skaitoma pasaka ,,Vakaras“ iš A. Jurašiaus knygos „Akmenukų pasakos“. Vaikai atidžiai išklausę pasakos prisiminė ir kitus šios knygos stebuklingus pasakojimus. Bibliotekininkė vaikus paskatino pasvarstyti, kurios istorijos įdomiausios, keisčiausios, linksmiausios. Paskui vaikams buvo pasiūlyta sugalvoti savo pasaką ir nupiešti ant akmenukų.

Ši kelionė į biblioteką baigėsi mokytojos Redos bei bibliotekininkės paskatinimu pasiimti po knygelę. Džiugu, kad į biblioteką atvyksta mažieji skaitytojai. Už nuoširdų bendradarbiavimą ačiū tariu Rokų mokyklos direktorei Audronei Milbutienei ir mokytojoms.

Skaityti daugiau...

Aktyvus rugsėjis Užliedžių bibliotekoje

Rugsėjis bibliotekoje prasidėjo aktyviai! Pirmieji lankytojai – Domeikavos gimnazijos Užliedžių skyriaus 4 klasės mokiniai su mokytoja Rita. Jie atkeliavo pažiūrėti, kur persikėlė biblioteka ir paminėjo poeto Pauliaus Širvio 100-ąsias gimimo metines. Pirmiausia mokiniai apžiūrėjo parodą, skirtą šiam įžymiam poetui. Vėliau visi kartu skaitėme P. Širvio poeziją, žiūrėjome vaizdinę medžiagą Youtube.

Kadangi biblioteka persikėlė į naujas patalpas, vyko moksleivių ekskursijos į biblioteką. Joje lankėsi Domeikavos gimnazijos Užliedžių skyriaus moksleiviai: dvi pirmokų klasės su mokytojomis Iveta ir Džefrida bei antrokai su mokytoja Vilma. Vaikai vartė knygeles, pasakojo, kokias mėgsta skaityti, o kai kurie ir nemėgsta... Labiausiai vaikams patiko spalvinti animacinių herojų šablonus.

Skaityti daugiau...

Mėlynieji atspaudai Batniavos bibliotekoje

Rugsėjo 15 dieną Batniavos bibliotekoje lankėsi KRSVB edukatorė Kristina Meilutė. Ji Batniavos darželio "Pelėdžiukų" grupės priešmokyklinukus bei Batniavos mokyklos pirmokėlius supažindino su mėlynaisiais atspaudais, dar kitaip vadinamais cianotipija. Mėlynieji atspaudai arba cianotipija kuriami ant akvarelinio popieriaus dėliojant įvairias kompozicijas, naudojant trafaretus, džiovintus augalus, ar kitus daiktus. Paruoštos kompozicijos šviečiamos tiesioginiais saulės spinduliais, arba naudojant ultravioletinio spektro šviestuvus. Kadangi tą dieną saulutė nešykštėjo saulės spindulių, vaikai savo sukurtus darbelius kaitino saulės šviesoje. O kol darbeliai kaitinosi saulės spinduliuose, žaidė nuotaikingus lauko žaidimus, vėliau paveikslėlius nuplovė vandenyje ir namo išsinešė gražius atvirukus, primenančius vasarą.

Skaityti daugiau...

Vilkijoje dūzgė dronai

Saulėtą antradienio popietę, Vilkijos Nemuno krašto vaikų teritorijoje dūzgė dronai. Kauno rajono viešosios savivaldybės bibliotekos edukatorė Vaiva Steponaitienė ir procesų autorius Marius Zaleskis mokė mažuosius valdyti bepilotes skraidykles. Vaikai su didžiausiu malonumu valdė dronus. Pajutę azartą vienas po kito dūzgino it bitės dronus. Bibliotekininkės Jolanta Bačėnienė ir Liucija Baltiejienė dėkojo visiems dalyviams, ypač Nemuno krašto vaikams, direktorei Vidai Rainienei, bei auklėtojai Sandrai Beniuk už šiltą priėmimą. Nuoširdų ačiū tariame Vaivai ir Mariui už nuostabią edukaciją.

Skaityti daugiau...

Kultūros paveldas ir edukacija

Kviečiame virtualiai prisijungti prie Europos kultūros paveldo dienų „Kultūros paveldas ir edukacija“. RUGSĖJO 14–18 dienomis Kauno rajono savivaldybės YouTube kanale bus galima pamatyti po vieną įdomią pamoką apie Kultūros paveldą.

Skaityti daugiau...