Naujienos

Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai Ramučių bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Lapkričio 15 dieną Ramučių bibliotekoje su Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokais atidarėme Šiaurės šalių literatūros savaitę. Vaikai buvo supažindinti su Šiaurės šalimis, jų literatūra. Garsinių skaitymų valandėlės „Auštan“ metu ketvirtokai klausėsi bibliotekininkės skaitomos norvegų rašytojo Klauso Hagerup knygelės „Mergaitė norėjusi išgelbėti knygas“ teksto ir tuo pačiu metu iliustravo įsivaizduojamą šios knygelės viršelį.

Lapkričio 18 dieną bibliotekoje viešėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pirmokėliai su savo mokytoja L. Bubliene. Renginio pradžioje vaikučiai sužinojo, kokios valstybės priklauso Šiaurės šalims, žemėlapyje pamatė kur randasi Šiaurės ir Baltijos šalys. Rytmečio metu pirmokai buvo supažindinti su švedų-suomių rašytojos ir dailininkės Tuvės Jansson sukurtais personažais-Troliais Mumiais. Troliai Mumiai visame pasaulyje yra tapę kelių kartų ne tik mylimiausiais vaikystės personažais, bet ir apskritai vaikystės simboliais. Pirmokai klausėsi bibliotekininkės skaitomos T. Saarinen knygelės „Troliai Mumiai ir stebuklų metas“ ir kūrė savo iliustracijas. Renginio pabaigoje vaikai apžiūrėjo paruoštą parodėlę, skirtą Šiaurės šalių rašytojų kūrybai vaikams.

Lapkričio 19 dieną į Ramučių biblioteką susipažinti su Šiaurės šalimis ir šių šalių literatūra vaikams atskubėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos trečiokai su savo mokytoja V. Raščiuviene. Šių metų Šiaurės šalių savaitės tema: „Svajonės ir ilgesys“'. Trečiokai aktyviai įsitraukė į pokalbį svajonių ir ilgesio tema. Rytmečio metu skaitėme įžymaus danų pasakininko H. Ch. Anderseno jautrią ir labai pamokančią pasaką „Ramunė“. Ką naujo sužinojo apie Šiaurės šalis ir šių šalių literatūrą vaikai atskleidė, dalyvaudami viktorinoje „Ką aš žinau apie Šiaurės šalis?“

Tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Ramučių bibliotekoje rengiama kiekvienais metais. Ši šventė primena senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progą vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečia susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė