Pradinis Naujienos Šiaurės Šalių literatūros savaitė Šlienavos bibliotekoje 2021 m.

Šiaurės Šalių literatūros savaitė Šlienavos bibliotekoje 2021 m.

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Visais laikais literatūra mums leisdavo nuklysti į svajones, išgyventi vienokius ar kitokius jausmus.

Šių metų skaitymams parinktos knygos iš Alandų salų siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo. Bibliotekoje paruoštos šiaurės šalių autorių literatūros parodos suaugusiesiems ir vaikams. Taip pat visus sutinka šiaurės kampelis su troliais ir degančiomis žvakutėmis...

Lapkričio 19 dienos ankstyvą rytmetį į Šlienavos biblioteką atskubėjo Šlienavos pagrindinės mokyklos penktokai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Ingridos Straleckienės ir mokyklos bibliotekininkės Jurgitos Vingilienės. Moksleiviai skaitė H.K. Anderseno pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“. Puikiai atsakinėjo į mokytojos užduotus klausimus apie H.K. Anderseną, taip pat parodė geras žinias ir bibliotekininkės pateiktoje viktorinoje apie šiaurės šalis ir šiaurės šalių literatūrą. Kadangi tema „Svajonės ir ilgesys“, tai kiekvienas mokinys užrašė savo didžiausią svajonę, ir kad ta svajonė išsipildytų, bibliotekininkė padovanojo po kriauklę su perlu. Juk sakoma, kad perlai padeda išsipildyti svajonėms. To visiems ir linkiu! Ačiū visiems už susitikimą, už gerą nuotaiką ir aktyvų dalyvavimą! Iki kitų susitikimų!

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė