Pradinis Naujienos Suaugusiųjų mokymosi savaitę Vilkijos bibliotekoje užbaigė „Tapyba ant šilko“

Suaugusiųjų mokymosi savaitę Vilkijos bibliotekoje užbaigė „Tapyba ant šilko“

Lapkričio 20 dieną (šeštadienį), užbaigiant suaugusiųjų mokymosi savaitę "Mokaisi - gyveni, gyveni - mokaisi", bibliotekininkė Liucija Baltiejienė organizavo edukaciją "Tapyba ant šilko", kurią maloniai sutiko pravesti nuostabi mūsų bičiulė, tautodailininkė, Veliuonos kultūros centro dailininkė - dekoratorė, Vilniaus dailės akademijos magistro studijų studentė - Romarika Pikelienė.

Tapybos ant šilko tėvyne yra laikoma Indija, kurioje jau II amžiuje šilkas buvo dažomas naudojant vaško techniką. Tapyba ant šilko ypač išpopuliarėjo Mogolų dinastijos metu XVII–XIX amžiuje. Mogolų valdymo metu buvo ypač vertinami ant šilko tapyti dideli portretai ir paveikslai. Tapybos ant šilko technikų yra labai įvairių ir kiekvienai technikai atlikti naudojamos skirtingos darbo priemonės...

Pirmiausiai Romarika pristatė savo darbus ant šilko - kaip tapybos pavyzdžius, papasakojo apie technikas, dažus ir priemones - tik tuomet ėmėmės praktinės dalies.

Tapyba ant šilko - kaip meditacija - niekada nežinai koks bus galutinis rezultatas, o jis reikalauja laiko ir kantrybės. Užtrukom beveik 5 valandas, tačiau visos moterys, kurios dalyvavo - išėjo puikios nuotaikos ir su gerom emocijom. Kūrybišką mąstymą ir betarpišką bendravimą skatinantis užsiėmimas yra unikalus ir nepakartojamas. Nuoširdžiausiai dėkojame Romarikai Pikelienei už bendradarbiavimą, pasidalintą patirtį ir pamokančius potėpius ;)

Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkė Liucija Baltiejienė