Pradinis Naujienos „Svajonės ir ilgesys“ Karmėlavos bibliotekoje

„Svajonės ir ilgesys“ Karmėlavos bibliotekoje

Lapkričio 15–19 d. vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, populiarinti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šiųmečių skaitymų tema – „Svajonės ir ilgesys“. Mes visi kažko ilgimės ir dar daugiau svajojame. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kviečia pokalbiams apie svajones ir ilgesį.

Auštant atvyko Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 2klasės mokiniai su mokytojomis D.Kalvaitiene. Kitą pamoką sugužėjo ir gimnazijos ketvirtokai (mokytoja L.Grumadienė) .Susipažinome su Šiaurės šalimis, žiūrėjome filmuką apie Alandų salas, nes šių metų skaitymams parinktos knygos iš Alandų salų, siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo. Žvakių šviesoje skaitėme suomių rašytojos K.Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištrauką. Yra manoma, kad Perlas – tikriausias laimės talismanas. Savo šeimininkui jis atneša džiaugsmą ir norų išsipildymą. Todėl kiekvienas vaikas stengėsi pasidaryti savo perlą ir atvaizduoti savo svajonę.

Penktadienį į biblioteką vėl rinkosi Balio Buračo gimnazijos mokiniai švęsti Šiaurės šalių literatūros savaitės. Atvykę ketvirtokai su mokytoja J.Zernoviene, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie Šiaurės šalis. Vaikams buvo įdomu išgirsti apie Alandų salas ir pasigrožėti jų vaizdais. Vėliau mokiniai buvo supažindinti su Šiaurės šalių vaikų rašytojais, įdomiais ir mažai girdėtais faktais apie juos, bei pristatytos knygos, kurios yra mūsų bibliotekoje. Pasibaigus edukacijai, vaikai išsirinko Šiaurės šalių rašytojų knygas, kurias skaitys namie. Šventę užbaigė gimnazijos trečiokai su mokytoja D.Klizaite. Mokiniai atvyko į šventę pasipuošę karūnomis su Šiaurės šalių herojais. Visi skaitė po ištrauką iš suomių rašytojos K.Erlandssson knygos „Perlų ieškotoja“. Bibliotekininkė dovanojo kiekvienam mokiniui po perliuką. Vaikai pasigamins po apyrankę, nes tikime , kad perlai neša sėkmę ir panaikina ilgesį....

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė