Pradinis Naujienos R. Skučaitės jubiliejaus paminėjimas Čekiškės bibliotekoje

R. Skučaitės jubiliejaus paminėjimas Čekiškės bibliotekoje

Spalio 27 dieną Čekiškės bibliotekoje vyko popietė „Takelis iš naujo“, skirta paminėti nacionalinės premijos laureatės, poetės Ramutės Skučaitės 90-metį (iš garsinių skaitymų ciklo „Poetinio žodžio“ spalvos, skirtas lietuvių poetų jubiliejams ir lietuvių kalbos dienoms pažymėti - kartu su Kauno r. bibliotekininkų draugija).

Nuotaikingus eilėraščius apie vasarą, lietų, drugelį, saulę, boružėlę, raganą, vaiduokliuką 3 klasės mokiniams (mokyt. A. Žotkevičienė) pristatė lietuvių kalbos mokytoja L. Litvinskienė, o skaitė kultūrinės veiklos organizatorė K. Kriščiūnienė ir trečiokė Vasarė Steponaitytė. Eilėraščiai labai patiko vaikams, nes jie skleidžia šilumą, gėrį, pasakoja apie paprastus, aiškius ir mielus gyvenimo dalykus. Kiekvienas perskaitytas eilėraštis kaip atskiras nuostabus pasaulis. Bibliotekininkė I. Krasauskienė neleido būti tik klausytojais: parinko iš R. Skučaitės knygelės užduotėlių, kuriuos sumanūs vaikučiai nesunkiai išsprendė. Žinoma, švęsdami poetės gimtadienį, trečiokėliai ir dainavo, ir linkėjo jubiliatei bei žadėjo nupiešti eilėraščiams iliustracijų.

Literatūrologas doc. Kęstutis Urba yra pasakęs: „Vaikų ir suaugusiųjų poetinė vienovė Ramutė Skučaitė – mūsų visų, rašančių apie vaikų literatūrą (o juo labiau – visų tą literatūrą skaitančiųjų), džiaugsmas ir pasididžiavimas“.

Bibliotekininkė I. Krasauskienė